דולה – מלווה לידה בחיפה

קראו המלצות על מיכל כדולה – מלווה לידה

חיפוש של דולה הוא בהחלט משימה לא קלה. לפעמים יודעים ישר, לפעמים ההתלבטות היא קשה. בעיקר כי באמת דולות (אם יורשה לי להעיד על עצמנו כעם) הן לרוב נשים מאד נחמדות, נעימות, מכילות ומקשיבות. בלי זה, לא היינו דולות.
לכן, החיפוש שלך מתחיל כבר עכשיו. כשהלידה אולי עוד ניראית לך רחוקה קצת. שיחה ראשונית בטלפון היא סינון טוב, ופגישת הכירות תהיה התחלה של תהליך הבחירה.
בתהליך הזה של הבחירה, אין ספק שההקשבה ללב היא הדבר שיוליך את היולדת (את הזוג, בעצם) לבחירה הטובה ביותר עבורה.
משהו פנימי שיגיד לה – כן, זאת האשה שתוכל לעזור לי בלידה. זאת האשה שכשאני אסתכל בעיניים שלה בלידה, היא תדע לתת לי כוח, להאמין בעצמי.

לכל אישה מגיע ליווי

כל אשה בחדר לידה נמצאת – ברגע הכי פגיע, הכי מרגש, הכי כואב, הכי מאושר, רגע שבו הכל משתנה, הרגע הכי מהוסס, הרגע שבו היא רוצה שהכל יעבור אבל מפחדת מהרגע שזה יגמר. בכל הרגעים האלו – אל תתני לעצמך להיות לבד.

תפקיד המיילדת הוא חשוב וקריטי ביותר בלידה. בעבר, היתה המיילדת נמצאת ליד היולדת לאורך כל הלידה. וליד המיילדת, הדולה – עוזרת הן ליולדת והן למיילדת. הדולה בתרגום מיוונית – היא אשה שעוזרת לאשה, או אשה שמשרתת אשה. אך לצערנו, בעולמנו, מערכת הבריאות היא דלת תקציבים ולא לכל יולדת יש את המיילדת הצמודה שלה, והיא אינה יכולה להיות לידך למשך כל הלידה. כמה פשוט היה אם זה היה יכול להיות כך.

לכן תפקיד הדולה הוא תפקיד חשוב כל-כך בזמננו, היולדת הזקוקה כ”כ לנוכחות הנשית – היודעת, המלטפת, התומכת, המפרגנת,  המעודדת, המבינה, החזקה. הדולה תדע איך לפעול – וכשצריך תצעד צעד אחד אחורה – ותתן למיילדת לעשות את עבודתה החשובה.

עבודת הדולה שלי

כל אשה זכאית לנוכחות נשית מעצימה בלידה. וכך אני רואה את תפקידי בלידה. עקב סגנון החיים שלנו היום, דווקא ברגע שבו אנחנו הכי צריכות להקשיב לגוף שלנו, לתת לו לעשות את מה שהוא יודע ומסוגל, אנו מתקשות. תפקידי כדולה לעזור לך כיולדת למצוא בתוכך את האשה הזו – שיודעת ללדת. לתמוך בך בכאבים, לעזור בזמן הצירים, לעודד אותך ברגעי יאוש, לשתוק כשצריך, ולהלל אותך בגמר התהליך. גם אם כל הכוונות הטובות והשאיפה ללדת כפי שקיווית, לא יתגשמו בסופו של דבר, נולד תינוק/ת קטנה ונולדה גם אמא.

בחדר הלידה גם לבן זוגך יש מקום כמובן – ותפקידי, כדולה, לתת לו את המקום הזה – לעזור לו להיות שותף מלא, אם הוא רוצה בכך, ולתת לו את האפשרות גם לנוח, או לשחרר אם הוא מרגיש צורך. כהכנה ללידה נעבור על שלבי הלידה ונראה כיצד נתמודד עימם בחדר הלידה. נעזר בדימיון מודרך כדי להכינך ללידה המתקרבת, נעבור על תנוחות ונשימות ונחזק את האמונה שלך בגופך לקראת הלידה. נעזור לגוף להתכונן ללידה. נסביר כיצד פועלים הדברים בחדר הלידה וכיצד אנחנו פועלים יחדיו עם הצוות.

במהלך הלידה אנסה להקל עלייך באמצעות עיסוי, רפלקסולוגיה, נקודות שיאצו, אזכיר לך לנשום, וננסה להגיע לתנוחה המתאימה לך ביותר להתמודדות עם הצירים ולקבלת הלידה.

איך מתחילים? קודם כל ביצירת קשר, כמובן. לאחר פגישת היכרות ראשונית שבה שני הצדדים מרגישים אם יש “חיבור”, נפגשים פעמיים או שלוש. במפגשים אלו אנו עברים הכנה ללידה - הן מהפן הפיזי והן מהפן הרגשי.כיועצת שינה אני עושה הכנה נפרדת ויסודית לשנת התינוק בפרט, והכנה לקראת בואו של התינוק בכלל. בחיפה פועלים שלושה בתי חולים. רמב”ם, בני ציון וכרמל. במהלך ההכנה ללידה ננסה להבין ביחד איפה הכי מתאים לך ללדת. לאחר מכן אנחנו נפגשים בבית החולים, וכמובן פגישה אחת לאחר הלידה.

קראו המלצות על מיכל כדולה – מלווה לידה

רוצים לשמוע עוד? אנחנו פה לכל שאלה!!

מרב 052-2797794

מיכל 050-4549822

מרכז אם-פטיה | הגליל 38 חיפה | מרב: 052-2797794 מיכל: 050-4549822
צרו איתנו קשר

[contact-form-7 404 "Not Found"]