ליווי יולדת לאחר ניתוח קיסרי

קודם כל מה זה ביות מלא?

רגע קודם סיפור קטן.

כשילדתי את בכורתי לפני 11 שנה, היתה רק אופציה אחת, אחרי הלידה היא לתינוקיה ואני למחלקה. ביום היא היתה ליידי בלילה העירו אותי להניק אותה, כי בקשתי, וגם אז רק בתינוקיה, תינוקות לא נמצאים בלילה אצל האימהות שלהם. שנתיים אח”כ כשילדתי את אח שלה החדר שלי היה ממוקם מול התינוקיה – כמה בכי נשמע משם בלילות, לא היתה לי ברירה, כשלקחתי אותו להנקה בחדר (כן אז כבר הרשו בחדרים מסויימים להניק בחדר בלילה) ליבי לא נתן לי להחזיר אותו, אז גנבתי אותו והשארתי אותו איתי כל הלילה. עברו עוד שנתיים, שוב אני במחלקת יולדות ואז שמעתי לראשונה את הביטוי “ביות מלא” וביתי היתה איתי בביות מלא מהרגע הראשון.

ביות מלא היא שיטת אישפוז בה האם והתינוק נמצאים יחד 24 שעות ביממה- כן גם בלילה.

למה בעצם ביות מלא?

ידוע היום מחקרית כי ביות מלא תורם באופן משמעותי לקשר הראשוני Bonding בין האם לתינוק.

לעיתים רק כשהן מגיעות הביתה מגלות האימהות כמה טיפול דורש התינוק הקטן. בבית החולים מישהו אחר החליף לו, מישהו אחר רחץ אותו ולעיתים אפילו מישהו אחר האכיל אותו. בביות מלא התינוק נמצא עם אמו,מתחזקת תחושת השייכות, הוא שלי ובאחריותי.

לביות מלא השפעה מכרעת על הצלחת ההנקה.

תינוק זקוק לינוק מייד אחרי הלידה, או קרוב מאד לסיומה. במדידה מצאו שגם אם תינוק נמצא בתינוקיה ואמו בקשה שיקראו לה להניקו, מרגע שהתינוק הראה סימני רעב ראשונים ועד שאימו הגיע להניק אותו יכולה לעבור אפילו שעה. באותו הזמן התינוק בוכה ובכך שורף אנרגיה זמינה מתיש את עצמו, ויינק בפחות יעילות מאשר אילו היה לייד אימו ויונק ממש עם הסימנים הראשונים.

בימיו הראשונים תינוק יכול לינוק שעות ארוכות וברציפות, בכך הוא למעשה מאותת לאם לייצר עוד ועוד חלב. הנקה של רבע שעה פעם בשלוש שעות לא מספיקה לשם כך. אימהות ששהו עם התינוקות שלהם מרגע לידתם בכל שעה, יש להן סיכוי יותר גדול להנקה מוצלחת

איפה אנחנו נכנסות לתמונה?

גם אימהות אחרי ניתוח יקסרי יכולות לעשות ביותר מלא עם טיפה עזרה.

בכל מחלקות היולדות בחיפה מאפשרים ביות מלא, אולם אימהות אחרי ניתוח קיסרי חוששות לשהות עם התינוק שלהם לבד, ובצדק. ביממה הראשונה אחרי הניתוח קשה לקחת לבד את התינוק, או להניח אותו לבד.  בשהות שלנו איתך בלילות בבית החולים אנחנו מביאות מהידע  והניסיון המקצועי, כדולה, כדולה אחרי לידה, מדריכת הנקה ויועצות שינה, וכמובן את הניסיון האישי שלנו, ונמצאות שם בשבילך ב 100%. אולם מעצם היותינו נשות מקצוע יודעות מתי לקחת מרחק, מתי את זקוקה לנו, ומתי את זקוקה לשקט שלך.

אם את יולדת בניתוח מתוכנן נוכל להיפגש לפני הלידה ולהכיר, ולקבוע ללילות הראשונים בבית החולים.

אם הניתוח היה חירומי ולא מתוכנן, לא תצטרכי להיפרד מהחלום שהיה לך לביות מלא, צרי איתנו קשר ואנחנו נשמח לבוא לעזור לתמוך לחזק אותך בלילות הראשונים המשותפים לך ולתינוק החדש.

רוצים לשמוע עוד? אנחנו פה לכל שאלה!!

מרב 052-2797794

מיכל 050-4549822


לקוחות כותבות:

דצמבר 2010

מרב ומיכל, אני רוצה להודות לשתיכן על הליווי לאחר הלידה הקיסרית. שתיכן הייתן בשבילי (ועדיין…) הדבר הכי נכון במקום ובזמן הנכון. הפכתן את חווית הקיסרי לנסבלת בזכות הליווי והתמיכה הפיזית והרגשית בבית החולים.

הגישה שלכן, הרגש, הידע והאישיות שלכן גרמו לי להתחבר אליכן מהשניה הראשונה.

מחכה כבר להיפגש במרכז החדש, להכיר וללמוד עוד מכן

תודה על הכל,

שירי

מרכז אם-פטיה | הגליל 38 חיפה | מרב: 052-2797794 מיכל: 050-4549822
צרו איתנו קשר

[contact-form-7 404 "Not Found"]