עיבוד חווית לידה בחיפה


את מרגישה שאת זקוקה לעיבוד חווית הלידה שלך?  בואי נדבר: מיכל 050-4549822

איך תדעי שאת זקוקה לעיבוד חווית לידה? 

את קמה בבוקר, פתאום יש גל של זכרון בגוף, או הרגשה  שחוזרת על עצמה
מישהי אומרת משהו בעבודה, פתאום את חיה את הרגעים האלה שוב
את רואה תוכנית בטלוויזיה את מוצפת דמעות של חוסר אונים או עצב
את מתקלחת ומסתכלת על הצלקת ונזכרת

 

“הלידה היא אפיזודה חולפת, ואחרי זה יש תינוק”  אני נוהגת לומר ליולדות וזוגות שאני מכינה או מלווה בלידה כשאני מנסה להסביר להן שהתינוק יעשה בחייהם מהפך. הוא מביא איתו הרבה אהבה אבל גם תיסכולים וחוויות לפעמים מצויינות ולפעמים מפחידות, וההורות מביאה איתה דילמות וגדילה עצמית ומהפכים בזוגיות, ועוד ועוד.

הלידה היא אפיזודה חולפת? האמנם? להרבה נשים היא לא. להרבה נשים הלידה, או חלק ממנה, היא כמו אבן כבדה שיושבת להן על הלב. והיא מכבידה את הצעדים שלהן, והיא כבדה על האמהות שלהן, והיא עלולה להיות מכשול או קושי בזוגיות שלהן, היא יכול להכביד על החברות שהן. וזה קשה לשאת אותה. כי האבן היא בתוכן – בתוכך.

מה זה עיבוד חווית לידה?

בתהליך של עיבוד חוויית לידה – או, בתרגום מאנגלית ריפוי חווית לידה (Birth Story Medicine) – אנחנו לוקחים את האבן הזו. ומסתכלים עליה. בוחנים אותה. מתמקדים בה. מפרקים אותה. מסתכלים בה לעומק. ורואים אותה מזוויות אחרות. מחפשים בה דברים אחרים. מתחילות ביחד להבין את פירושם של הדברים.
את מה שקרה בלידה, לא נוכל לשנות. נוכל להבין דברים אחרת. נוכל לראות איך ומה קרה שם, ולראות את זה שוב מנקודת ראות חדשה, אולי אחרת לגמרי ואולי רק מפוייסת, אולי פשוטה יותר ומפורקת לחלקיה במקום תרחיש מבולגן או מסובך שהיה.  אולי נראה ונבין איך או למה פעלנו כך או אחרת.

והאבן הזו לאט תהפוך לאבן אחרת, מאבן נגף היא תהפוך לאבן פינה של התחלה חדשה. או לאבן חן של עוצמה וזהר ואולי לאבן מסוג או חומר אחר, קל יותר.

עיבוד חווית הלידה נעשה במפגש אחד או שניים לכל היותר בשיטה שנבנתה ונהגתה ע”י פאם אינגלנד שייסדה והגתה את Birthing From Within הדרך שמלווה אותי כבר מעל 5 שנים.

מיכל 050-4549822

הנה מה שכתבו נשים שעברנו ביחד עיבוד חווית לידה:

 

מרכז אם-פטיה | הגליל 38 חיפה | מרב: 052-2797794 מיכל: 050-4549822
צרו איתנו קשר

[contact-form-7 404 "Not Found"]