למה ייעוץ שינה?

איך זה שהורים כמוכם, אינטלגנטים שקוראים, יודעים ומבינים בתהליכים המתרחשים אצל תינוקות ולילדים זקוקים לייועץ שינה או לליווי בתהליך הגמילה מחיתולים? איך זה שפעם לא היו צריכים, והיום תחום יועצות השינה פורח? איך זה שפעם כל הילדים היו נגמלים מחיתולים בשלב זה או אחר אבל פתאום נולד מקצוע חדש יועצת ומלווה תהליכי גמילה מחיתולים?

ההסבר לכך מצוי בעובדה, שבעולמינו יש שפע.

שפע של מידע – הוא נמצא בכל מקום, כל שאלה בגוגל תניב מאות אם לא אלפי תשובות. כל שאלה בקבוצת האמהות “מאמזון” בפייסבוק מקבלת מאות  תשובות ודיעות על כל נושא ונושא. זה משאיר הורה מבולבל. והוא מבולבל לא רק מול עצמו או בן זוגו, הוא מבולבל מול התינוק. שפע של עיצות – אחרי כל הידע שההורה היה צריך למיין מול המסך, הוא נתקל עתה באין ספור עיצות מהסובבים אותו – מהוריו, הגננות, המטפלת בגן השעשועים ואפילו האשה שפגשנו בסופר. שפע של מחקרים על עולמו הפנימי של הילד –  חלקם אומרים כך וחלקם בדיוק את ההיפך.
מול כל אלה קיים הרצון של ההורים להיות מושלמים, ההורים הכי טובים שיש אלה שלא עושים שום טעות.  השפע מול השאיפה הזאת לשלמות – מגביר את החשש והבלבול של ההורים, ומכהה את האינטואציות שלהם.
תהליך יעוץ נכון עוזר להורים למצוא את הקול האמיתי שלהם, להיות בטוחים מול הילדים שלהם ולנהל נכון תהליכים של שינוי במשפחה.

אחרי מאות ייעוצי שינה וגמילה אנחנו יכולות להגיד שבייעוץ יש קסם מיוחד. הקסם הזה לא מתרחש כי אנחנו יודעות דברים סודיים, או כי יש לנו שיקוי מיוחד. הקסם מתקיים כי יש מענה לשאלות ולתהיות, מענה למצוקות ההורים ולתסכולם. יש דרך ושיטה מסוימת ואיתה אנחנו עובדות – ויש לה גיבוי מחקרי. ויש, וזה הכי חשוב, תמיכה לאורך כל הדרך, וגם כשנראה שיש רגרסיה (ובכל תהליך יש רגרסיה) יש עם מי להתייעץ ולחשוב ביחד מה עושים איתה, ואיך מגיבים אליה.

בייעוץ הכי חשוב לנו תחילה ללמוד על ההורים ועל הילדים. כי זה לא מספיק שלנו יש דרך. הדרך הזו צריכה להתאים גם להורים וגם לתינוק או לילד. וזה התפקיד שלנו, היועצות. כי כשאנחנו לומדות אתכם, מכירות אתכם,  מכירות את התינוק שלכם, נוכל, ביחד, לאט לאט ללכת בדרך עם הילד (ולא נאבק איתו),בקצב שלו, לפי האופי שלו, לפי הדרך שלו. הלימוד והצבת הגבול ייעשו בהתאמה אליו

ואיפה ומתי מתרחש הקסם האמיתי? כאשר ההורים לומדים להקשיב לעצמם, לצרכים שלהם, לצרכים של ילדיהם, לאינטואציות שלהם – ומתוך זה לקבוע ולהציב את הגבולות. הקסם מתרחש כאשר בסופו של הייעוץ, יש להורים הביטחון בתהליך כזה או שדומה לו. והתינוק או הילד רואה ומרגיש את זה.


לקביעת פגישת יעוץ בנושא שינה או גמילה מחיתולים או רק לשאול שאלה

מרב 052-2797794

מיכל 050-4549822

מרכז אם-פטיה | הגליל 38 חיפה | מרב: 052-2797794 מיכל: 050-4549822
צרו איתנו קשר

[contact-form-7 404 "Not Found"]