המלצות

נובמבר 2011

למיכל המקסימה

עברה כבר חצי שנה מאז שנפגשנו בפעם הראשונה אצלנו בבית. היינו עייפים ומבולבלים ובעיקר מיואשים וחסרי אמונה שנצליח אי פעם להרדים את נויה במיטה ולא לקפץ איתה וללכת איתה הלוך ושוב עד שתירדם…. שלא לדבר על לישון לילה שלם!
הפגישה הייתה נעימה וברורה, הרגשנו שיש על מה לעבוד ובעיקר שיש מי שמקשיב ומבין ויודע לעזור. כשהתחלנו את התהליך היה מאאאאאאאאאאד קשה, לנו וגם לה…. אבל תמיד היית זמינה לשאלות ולדיווחים, תמיד נתת מילה טובה כשהיה צריך והכל התנהל בכיף ובחברות. אז… התחלנו לראות תוצאות- זמני ההרדמה התקצרו, הבכי נחלש בהדרגה ופחות ופחות רצינו לבכות ביחד איתה כי הבנו שלכולנו מתחיל להיות קצת יותר טוב… :) אבל הכי חשוב- התחלנו לישון הרבה יותר טוב!
היום היא כבר ישנה לילות שלמים, ההרדמות (לרב…) קצרות ונעימות והכל בזכותך (וכמובן שגם בזכות גילי שנהיה אלוף העולם בהרדמות! ) :)
אנחנו מודים, מודים, מודים
וחולים עליך!
גילי, עדי ונויה

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

אוקטובר 2011

מרב,

כשפנינו אלייך היינו בסיטואציה מאוד לא נעימה בחיים, התינוקת שלנו “פירפרה” אותנו בלי סוף בלילות וניהלה את כל הבית במשך כמה חודשים. בעלי ואני הסתובבנו כמו זומבים במשך היום והמצב היה בלתי נסבל. שמעתי עלייך מחברה משותפת והרמתי טלפון. באותו רגע היה לי ברור שאני נכנסת איתך לתהליך ולא משנה כמה זה עולה (מה גם שהתהליך אצלך היה הזול ביותר מאלה שבדקתי ושתאמו את הגישה שלי). היום אני יכולה להגיד שזו ההשקעה החכמה ביותר שעשיתי מאז שנולדו הילדים.

כבר בימים הראשונים היה שיפור משמעותי בלילות וגם בשינה של היום, נכון, היו רגעים קשים, ולא מעט, אבל בעזרתך צלחנו את כולם. תמיד היית שם, בטלפון או במייל, לא פעם הוצאתי עלייך את כל התסכולים שלי, כשהיא עדיין לא נרדמה ואת תמיד חיזקת ודאגת להגיד ש”הכל יהיה בסדר, עוד קצת והיא תירדם” ובאמת כך היה.

לאחר כשבועיים התחלנו ליהנות מלילות שקטים וארוכים ולאחר שמונה שבועות כשסיימנו את התהליך לגמרי גם ההשכבה הייתה דבר פשוט מאין כמוהו והחיים בבית חזרו למסלולם.

גם היום, 7 חודשים אחר כך אנחנו עדיין נהנים מלילות שקטים ואף שן שיוצאת, מחלה, ערב חג או חופשה משפחתית לא מצליחים לקלקל את ההרגלים הטובים שלה.

אני לוקחת הרבה מהתהליך שעברנו איתך, למדתי המון על ההתמודדויות על הילדים, לא רק בנושא השינה. המקצועיות והסבלנות שלך ראויים להערכה והערצה. לא פעם חשבתי לעצמי שאת לא מתוגמלת מספיק ביחס לרוחב הלב, למקצועיות ולזמן שאת משקיעה.

ללא ספק אמליץ עלייך לחברים.

תודה רבה על הכל,

איה דבורין

וכל המשפחה.

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

ספטמבר 2011

מכירות את הימים האלה שאחרי הלידה, שאתן מוקפות 24 שעות ביממה בחיתולים, מוצצים, רפידות הנקה, פליטות וגזים? שאתן נמצאות כל היום בבית עם התינוק, שרות שירי פעוטות ומשוועות לחברת מבוגרים? שאתן מוצאות את עצמכן אוכלות ארוחת בוקר בצהריים (כי הבייבי כל היום על הידיים)? וכשאתן כבר אוכלות, זה את השאריות מאתמול כי למי יש זמן בכלל לבשל? שאתן מרגישות עצב, תסכול, בדידות, ואף אחד לא מבין אתכן?

אז אני מצאתי פתרון לכל הבעיות האלה במקום אחד. אם – פטיה. מקום קסום בנווה שאנן, שמהרגע שפתחו לי שם את הדלת לראשונה, חופשת הלידה שלי השתנתה ללא היכר. מצאתי מקום בו אני שייכת, רצויה, מקום של שמחה בתוך כל התקופה המטורפת הזו, מקום בו הזמן טס במהירות ובכיף.

כשמגיעים למועדון ארוחת הבוקר, מייד כשנכנסים מריחים ניחוחות של אפיה. מיכל מכינה כל פעם מטעמים אחרים – לחמי בריאות, שקשוקה, עוגות, ממרחים, פירות – הכל טעים טעים, ולא פחות חשוב – בריא.

בכל מפגש משוחחים על נושא אחר – הורות, הנקה, שינה, מנשאים וכו’. אנחנו האימהות מפתחות דיון על כל הנושאים שבוערים בנו בתקופה רגישה זו, ואנו מגלות שאנחנו לא לבד. שגם לאחרות קשה, שגם הן לא ישנות, שגם הן עצובות קצת לפעמים. ואנחנו יכולות לדבר על כל הדברים האלה מבלי לשעמם אחת את השניה (ניסיתן פעם לדבר על הנקה/ מוצצים / שינת תינוקות עם מישהו שאין לו תינוק? הוא יפהק לכן בפרצוף), ופתאום הכל נהיה מצחיק, ושמח, ומרגש ומלהיב. ופתאום מתגבשת לה קבוצה. כי אנחנו ביחד בתוך כל זה, חוות ביחד את התקופה המורכבת הזו, מפרגנות אחת לשניה, מקשיבות, תומכות, מחזקות, מחבקות.

ובזמן שאנחנו אוכלות ומפטפטות, מרב ומיכל עוזרות עם התינוקות – מחזיקות אותם על הידיים כי שנוכל להתפנות לאכילה. והופ, בלי ששמנו לב – הם נרדמים להם לשינה כיפית ומרגיעה על הפופים הצבעוניים באם-פטיה. תדעו לכם – תינוקות אוהבים לישון באם-פטיה, גם סרבני השינה הגדולים ביותר.

בוקר באם- פטיה הוא בוקר מושלם של פינוק – גם חוויה קולינרית, גם מפגש חברתי, וגם פעילות משותפת לאם ולתינוק. מה עוד אפשר לבקש?

ויש עוד פעילויות באם-פטיה: סדנת ליווי התפתחותי למשל. אור מדר המקסימה לימדה אותנו, בקבוצה קטנה של 6 נשים עם ו6 תינוקות, איך לעזור לקטנטן שלנו להיתפתח נכון ובכיף. למדנו שיטות איך לעודד אותם להתהפך, לזחול, להתיישב, נחשפנו לעיסוי תינוקות וקינחנו במדיטצית אם ותינוק במנשא על הגב.

באם פטיה יש גם פעילויות אחר הצהריים ובערב. ואז סוף סוף אפשר לבוא גם עם אבא, או עם האחים הגדולים. מידי פעם ישנן הרצאות בנושאי הורות. בהרצאה בנושא שנת – תינוקות למדנו מה מאפיין את השינה של התינוק, מה כדאי לעשות וממה רצוי להימנע, ואיך אפשר ללמד אותם לישון “כמו תינוקות”.

אמנם חופשת הלידה שלי כבר הסתיימה וחזרתי לעבוד במשרה מלאה, אבל אני לא יכולה להפסיק לבוא לאם-פטיה. אני אמשיך להגיע עם התינוק שלי ועם ביתי הגדולה ל”מועדון אחר הצהריים” ולפעילויות אחרות המתקיימות בשעות הערב.

אז אם אתן אימהות אחרי לידה ורוצות להעביר את חופשת הלידה באוירה כיפית, מרגיעה ומחבקת – תפרגנו לעצמכן ביקור שבועי באם פטיה. ושיהיה בכיף.

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

ספטמבר 2011

הילה ואני מבקרות באם-פטיה לפחות פעם בשבוע, כבר ארבעה חודשים (“איך הזמן רץ…”).

הפעם הראשונה הייתה כשהילה בת שבועיים וחצי. אז עוד חששתי מיציאות מהבית, והכול היה נראה לי מפחיד ומאיים. אחרי הפעם הראשונה לא יכולתי להפסיק להתגעגע למקום שעשה לי כל כך טוב… מקום שכיניתי לא פעם (ולא תמיד בצחוק) “הבית השני שלי”.

בחדר גדול ומקסים ביופיו, עם המון פופים צבעוניים, כריות הנקה וכדורי פיזיו, נפגשות אימהות. אימהות מכל הסוגים שצריכות מקום להיות בו. מקום בו הן יכולות להיפגש, יחד עם תינוקותיהן, ולהרגיש בנוח.

ב”מועדון ארוחת הבוקר” שמתכנס פעם בשבוע למדתי המון. קיבלתי מידע וגיבשתי את עצמי כאמא. למדתי ממרצות אורחות, בעלות מקצועות מגוונים בתחום ההורות והטיפול בתינוקות (תזונה, חינוך, הומאופטיה, יוגה, שינה, הנקה) מאימהות אחרות (שאת חלקן אני שמחה לכנות “חברותיי החדשות”) שמתייעצות זו עם זו בחופשיות ולא חוששות לדבר ולהיפתח, וכמובן ממרב ומיכל, האחיות המקסימות המנהלות את המרכז בחיוך ענקי ומקבל, מומחיות בנושאים של שנת תינוקות, הנקה, היריון ולידה, ותורמות לכולן מניסיונן העשיר בהורות.

למדתי שאני יכולה להיות האמא שאני. בלי לחשוש מביקורת, ממבטים, משיפוטיות.

ואיך אפשר בלי לציין לשבח את הארוחות המדהימות שמכינה לנו מיכל במו ידיה! ארוחות בריאות ומגוונות, שמוגשות בהמון תשומת לב ואהבה… לפחות פעם בשבוע אני יכולה להיות בטוחה שאני אוכלת טוב!!!

בסדנאות לליווי התפתחותי בשיטת צעד ראשון בהנחיית אור מדר למדתי איך לאפשר לתינוקת שלי להתפתח בצורה הטובה ביותר בשבילה. בקבוצה קטנה, של אימהות לילדים באותם גילאים, קיבלתי טיפים מקצועיים, אינפורמציה והמון תרגילים מעולים שמסייעים לתינוקות ללמוד בעצמם איך לשכב על הבטן, להרים גבוה את הראש, להתהפך מהבטן אל הגב ומהגב אל הבטן, ולהתקדם אל עבר זחילה.

קיבלתי גם תשובה לכל שאלה שהייתה לי בנושא של התפתחות תינוקות.

במבט לאחור – מרכז אם-פטיה הפך אותי לאמא הרבה יותר בטוחה בעצמי. לאמא שיודעת שהיא בסדר. לא משנה מה היא מחליטה ומה היא עושה. לאמא שיש לה את מי לשאול.

כאמא טרייה אני יודעת שזה הדבר שהכי הייתי צריכה. מקום שבו ארגיש בטוחה, מקובלת, מקום נעים ונוח שבו מתמלאים תחת קורת גג אחת כל הצרכים שלי ושל התינוקת שלי… מקום שאף פעם לא משדר לי “נגמר הזמן, צריך ללכת הביתה…”

ואני חושבת שכמעט כל אמא שמגיעה לאם-פטיה מרגישה כמוני. עובדה – כולן חוזרות!

שירה דרוקר, אמא של הילה.

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

לכל מאן דבעי

דניאל היא ביתי השלישית בהפרש גדול משתי אחיותיה הגדולות והייתי בטוח שהזמן עושה את שלו וילד בסוף ישן מעצמו לילה שלם

עברה שנה וחצי וזה לא קרה ומאחר ולא רציתנו לחכות עד שתגיע לגיל הנעורים החלטתנו לטפל בבעיה.

לאחר שחרשתי את כל אתרי האינטרנט הגעתי למסקנה שאנחנו עושים הכול נכון אבל חסר פיין טיונינג ובעיקר לווי ותמיכה

פנינו למיכל קיבלנו את הליווי התמיכה והפיין טיונינג ותוך מספר ימים דניאל עברה לישון לילה שלם

ראינו כי טוב ושהגיע השעה לגמול את דניאל מטיטולים פנינו שנית למיכל

ואכן גם כאן התוצאות היו מצוינות  תוך מספר ימים הושלם תהליך הגמילה

לכל המעוניין אשמח לספק פרטים נוספים

052-6002964 יוני אסף

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

אוגוסט 2011

מיכל היקרה,

רק הורה שלא ישן בלילה יודע באמת כמה את יקרה, כשבזכותך הדברים השתנו. החזרת לנו את החיים והסדר לבית כמו פיה טובה…

לילות קשים ללא שינה, עם הרבה הפרעות, בכי, הרדמות על הידיים ברוב הפעמים ושינה של 10 שעות עם 10 הפסקות ייאשו אותנו וגרמו לנו לפנות אלייך. את הגעת אלינו הביתה, למדת על הקטנטן ועל כל מהלך היום והלילה ומאז- לא הפסקנו לדבר ולהתכתב. גם בזמני ייאוש ורגרסיות (כשהילד כל פעם חלה והתהליך קירטע)כשכמעט זרקנו הכל, את היית שם כדי לתמוך ולעודד ולהראות שעם התעקשות והתמדה- יש מוצא. והנה- הקטנטן, כיום בן 9.5 חודשים נרדם בכוחות עצמו בקלות ובמהירות, וגם באמצע הלילה מתעורר וחוזר לישון כמו גדול.. והכל- בזכותך!

אז תודה רבה ומלאת הערכה, מכל הלב!!

אפרת, בית שאן

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

אוגוסט 2011

הי מיכל
לפני כשלושה שבועות שוחחנו בטלפון. התייעצתי איתך בנוגע לבתי שהייתה ערה באופן קבוע כשעתיים באמצע הלילה. העניין הזה נמשך כמה חודשים.
סיפרתי לך על הלילה הראשון בו החלטתי להוציא אותה ללול בסלון.
את חיזקת את החלטתי שחשבתי שהיא מוטעית (וזה היה בהמשך ליועצת השינה שהייתי אצלה וגם חשבה כך ואמרה לי לא להתייחס ליקיצות הללו – מה שגרם רק החמרה בעניין ותסכול מתמשך שלנו, ההורים וכמובן – יקיצה של אחיה גם).

מיכל, את העלית לראשונה את הסברה שאולי הרווח שלה הוא מכך שהיא מעירה את אחיה וכן המלצת להמשיך ולהוציא אותה ללול. כנראה שצדקת (עד כמה שזה עדיין תמוה בעניניי שלתינוקת בת כמה חודשים יש את הבינה לכך). ואכן כך היה. במשך כ-10 ימים, מיד כשהייתה מתעוררת והרעש היה כבר בלתי סביר, הוצאתי אותה לסלון ושם הייתה ממשיכה להרעיש ולפעמים גם לבכות. לא ניגשתי אליה ולא התייחסתי. יש לי הרגשה שהא הבינה שזה מעין “עונש” ושנמאס לנו כבר. לאחר כ-10 ימים ראיתי שזמני העירות שלה שם הולכים ומתקצרים והחלטתי לא להוציאה מהמיטה. בלילה הראשון היא שוב התעוררה ל-20 דקות בערך, אבל הייתה שקטה יחסית ולבסוף נרדמה. מאז – טפו טפו טפו וכולי תקווה עצומה שמרפי או שדים אחרים לא שומעים אותי – הילדה ישנה כל הלילה (למעט אם לא מצליחה למצוא את המוצץ ואז אני שמה לה אותו ביד והיא נרדמת מיד שזה זניח עבורי).
מיכל, את הצלת אותי!!! מדובר היה בבעיה שנמשכה כמעט 4 חודשים. אני הייתי בהלם מכמה עקבית היא הייתה ביקיצות הממושכות האלה כל לילה במשך שעתיים! כל זה כמובן לא נגמר רק בשעתיים, כי גם אחיה היה מתעורר וער לזמן מה עוד לאחר שהייתה נרדמת.
אין לי מילים להודות לך על העצה היקרה מפז שנתת לי. כולי תקווה שאכן נמצא הפתרון והשבוע האחרון שהיה מעולה יהיה סימן לשבועות הבאים.
כמו כן, במידה ותתקלי בבעיה דומה בייעוצים, תוכלי להציע את הפתרון הזה שעבד בשבילנו.
מיכל, את באמת עזרת מעל ומעבר. קודם כל, חיזקת את האינסטינקט האמהי שלי ואת הבטחון העצמי שמה שאני חושבת לנכון – אכן נכון. וכמובן, השיפור בלילות הקרין על הכל – על מצב הרוח שלי ושל בעלי, על היומיום שהוא רגוע וסבלני יותר, את יכולה לטפוח לעצמך על השכם. את נדירה ומיוחדת!
וממש עומדות לי דמעות כשאני כותבת את זה. הלוואי הלוואי ובאמת נמצא הפתרון והשבוע הזה הוא לא אפיזודה חולפת.
אמליץ עלייך לכל מי שרק יצטרך.
תודה לך מעומק הלב!
איילת :)

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

אוגוסט 2011

מיכל יקרה, 

איפה להתחיל? אולי באנרגיות הטובות שהבאת איתך כשנכנסת אלינו הביתה לראשונה. מן רוגע ושלווה כזאת מדבקת, שכבר גרמה לנו להרגיש שאנחנו בידיים טובות. ובהמשך, ההתעניינות הכנה שלך בהתקדמות של התהליך, וההתעקשות שלך לשמוע את הפרטים הקטנים כדי לקבל את התמונה השלמה, והכל בנעימות ובסבלנות שגרמו לכל שיחה איתך להיות מן סוג של תרפיה.

עופרי למדה להירדם בכוחות עצמה, בלי תסכולים ובלי הצורך בנו כחפץ מעבר אנושי, והמשמעות של זה היא הרבה מעבר לשעות שינה עבורנו. רצינו בשבילה שתוכל ללכת לישון בנעימים, שתוכל לקבל את העייפות, לחבק אותה ולהירדם איתה, שלא יהיה לה כל כך קשה עם זה כל ערב מחדש.

אבל היתה חשובה לנו גם הדרך, ומכאן מגיעה תחושת הסיפוק – בכך שבזכות התהליך שרקחת לנו- נתנו לה את הכלים להירדם בכוחות עצמה, ולימדנו אותה הרגלי שינה בריאים שילוו אותה הלאה. מדהים שזה קרה בזמן כל כך קצר!

בזכות הייעוץ, שעת ה’הכנה לשינה’ הפכה לשעה כיפית עם טקס שינה שהיינו רוצים גם לעצמנו, ובכלל – המפגש איתך גרם לנו להבין דבר או שניים גם על הרגלי השינה שלנו, שזה לא פחות חשוב!

אז המון המון תודה – על שעזרת לנו להיות הורים מודעים יותר, על הליווי הצמוד (ועל שהתקשרת כשאני שכחתי), על השמחה הכנה כשהיו חדשות טובות, ועל מי שאת! פשוט מקסימה!

וכמובן, תודה בשם עופרי, היא היתה מודה לך בעצמה, אבל היא…ישנה

מכל הלב,

סיון וגדי

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

יולי 2011

מרב,
תודה על תשומת הלב והמעקב
חזרנו ביום ג’ שעבר מחו”ל – היה נפלא ומקסים
לסיכום התהליך, השינוי היה מהיר ומוצלח
כבר לפני הנסיעה מאיה נרדמת לבד במיטה שלה וישנה כל הלילה
בטיול היא היתה פשוט כוכבת – לקחנו איתנו מצעים שלה ומגן ראש
ובכל מלון היא פשוט הניחה את הראש במיטה ונרדמה
ישנה בוקר בעגלה, צהריים מאוחרים במלון (עם כולנו…) וערב מתי שרק שמנו אותה צנחה שוב
בהמשך הטיול אפילו הסתנכרנה עם שעות השכבה מאוחרות יחסית ואיפשרה לנו לקום בבקרים אחרי 8:00 (!)

תודה על הליווי ועל ההתעניינות
אנחנו מרגישים שהליווי מאוד עזר לנו ונתן כלים מעשיים
והכי חשוב – הילדה ישנה !
תודה תודה,
גל ודן.

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

אוגוסט 2011

לכל מאן דבעי,

ברצוני לספר את סיפור ההיכרות של משפחתי עם מרב מיליק כיועצת שינה.

הגענו למרב מיואשים לחלוטין לאחר שנה וחודש של חוסר שינה. התינוקת הפעילה שלנו התעוררה מאז לידתה ועד לגיל זה שלוש-ארבע פעמים בלילה, ולא הצליחה להירדם לבדה במיטה.

לאחר התלבטויות והיסוסים רבים, ולאחר שקיבלנו המלצות חמות על מרב, החלטנו כי אין לנו מה להפסיד עוד וכי העייפות שלנו שווה כל מחיר כספי. פנינו אל מרב בבקשה כי תעזור לנו ללמד את התינוקת להירדם, ובשאיפה לישון לילה שלם.

מרב ישבה איתנו בסבלנות אין קץ, הסבירה וענתה לכל שאלותינו, ובנתה לנו תכנית שינה המותאמת ספציפית עבור הילדה שלנו ומה שכנראה מונע ממנה להירדם. קיבלנו ממנה חוברת כתובה וברורה שבה מוסברת התכנית על כל שלביה, ויצאנו לדרך.

לאורך כל התהליך, שאמור להימשך מספר שבועות, מלווה מרב את ההורים בליווי צמוד ככל הנדרש, בסבלנות וברוך עונה על כל השאלות והתהיות, תומכת ומחזקת בתהליך שלעתים נראה בלתי אפשרי.

וכיום, שישה שבועות לאחר תחילת התכנית של מרב, התינוקת ואני ישנים לילה שלם! היא נרדמת לבדה, במיטה, ללא צורך במגע או בכל גירוי חיצוני מאיתנו. התינוקת אפילו נרדמת בשעות היום, מה שלא קרה מעולם עד כה!

התמדנו בתכנית, ואנו מרוצים בצורה יוצאת מהכלל ממרב – לא רק מהתוצאה אלא גם מהדרך, מהליווי ומהתמיכה, מהאמפטיה ומההבנה!

ממליצה בכל פה על מרב, זה ממש עובד.

בברכה,

מאיה

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

יוני 2011

מיכל

את שינית לנו את החיים!!
יש לנו יום ולילה ברורים, הילדים ישנים משמונה עד שמונה קמים לאכול בקבוק פעם אחת בלילה כל אחד…(גם זה יצטרך להפסק כנראה לקראת הגמילה) ישנים בצהריים בין שעתיים לשלוש. הולכים לישון במיטות שלהם בלי בכי בכלל (לפעמים נרדמים מיד ולפעמים מפטפטים ביניהם עוד כמה זמן). הקטע הוא שזה מעבר לשינה עצמה (ולכוחות המחודשים שלילה טוב או שנ”צ טובה נותנים לנו) זה נתן לי לראות את החינוך כולו באור אחר. אני המבוגר האחראי אני המדריכה… והגישה הזו נותנת לי את היכולת ללמד ולחנך אותם ולהוביל אותם במסע החיים! הבנתי שאני לא צריכה לפחד משינוי, שאני יכולה להתמודד איתם בכל מצב. כמובן שעדיין יש קשיים, והם עדיין קטנים… אבל – החיים שלנו אחרים לגמרי!!!

אני מרגישה שאני לא ממש מצליחה להביע במילים את השינוי העצום שהשגנו בזכותך, ואת הכרת התודה העמוקה שלנו!!!

בקיצור המון תודה

בהערכה עצומה

מיה

נ.ב. -
אני שומרת לעצמי את הזכות לפנות אליך לקבל עצות כשאתחיל את הגמילה…

ושוב:
ת – ו – ד – ה (אין בולד וגודל פונט 100 בפייסבוק)

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

יוני 2011

יקירה שלום רב,

יהונתן שלי היה מתעורר בערך כל שעתיים עד גיל שנתיים וחצי. עניין השינה לא נתן לי מנוח ונורא קיוויתי למצוא הסבר הגיוני לבעיה. יום אחד פשוט חיפשתי באינטרנט מדוע הילד לא ישן לילה שלם .. הייתי נואשת לעזרה לשנות את הרגלי השינה של יהונתן.. וזה מה שהביא אותי להתקשר אלייך ולהתחיל את התהליך, אשר בתחילתו הייתי מאוד סקפטית.. בדיעבד – חבל שלא עשיתי זאת מוקדם יותר….

בפועל, אחרי פגישה אחת ארוכה ויסודית ואחרי היסוסים רבים .. התחלנו בהליך .. זה היה קל ומהיר משציפיתי– השינה השתפרה באופן משמעותי ואחרי יומיים – שלושה בלבד יהונתן שלי ישן לילה שלם מ-20:00 עד 5:30-6:00 בבוקר!!! היום ההתעורויות בלילה התמעטו והתקצרו משמעותית. סוף סוף ישנה לילה שלם, ממש אושר עילאי.

אני רוצה להודות לך מרב על עבודת הקודש שאת עושה, על העזרה שנתת לי גם באמצעות הטלפון הנחיותיך מאוד מאוד עזרו, על התמיכה וההבנה ועל המסירות.

המון הצלחה ושוב תודה רבה על הכל.

ליאת ורנר

חיפה

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מתוך פורום תאומים ושלישיות:

מכתב אישי וגלוי למיכל איתם עמרניו 09:12 | 14/05/11


התלבטתי אם להתקשר או לכתוב לך ישירות - והחלטתי שבטח הסיפור שלי מצוי בעוד כמה בתים, אז אני יכולה בעלות פוסט אחד גם לעודד אחרים וגם לפרגן למי שמגיע לה ב-א-מ-ת.
הלילה האחרון היה הלילה השני ברציפות והשני ב13 החודשים+שבוע האחרונים בו הבנות שלי (שתיהן!) ישנו רצוף מהשעה 19:30 בערב ועד 06:00 בבוקר. יותר מדהים מזה היא העובדה שאני ישנתי רצוף מהשעה שהחלטתי ללכת לישון ועד 06:00 בבוקר. (קישטא מרפי! לא לקרוא…)
עד כאן מהמם - אבל לא יוצא דופן. יש מספיק בתים שעברו ייעוץ שינה מוצלח ובסופו ישנו לילות רצופים.
הסיפור שלנו מתחיל בגיל 8 חודשים כשקראנו למיכל אחרי שתי אכזבות מיועצות שינה אחרות. במהלך השבועות הראשונים חווינו התקדמות ורגרסיה ועוד התקדמות ועוד רגרסיה ושיניים וחום ווירוס הקאות ושלשולים ועוד ועוד - עד שנמאס לי. אחרי פחות מ5 שבועות של מימוש התוכנית של מיכל, פרשתי. כלומר -נתקענו במקום שאליו הגענו ואני התקשתי להתמיד ולהתקדם כי תמיד היתה סיבה למה לא לעשות את זה. במהלך ארבעת החודשים הבאים, המצב שלנו היה סטטי: הרדמה כשאני בתוך החדר (בדרכ ללא מגע פיזי, לפעמים עם ליטופים במיטות), הנקה בשעה 23:00, הנקה נוספת בשעה 02:00 והנקת בוקר בשעה 06:00. כמובן שהן לא התעוררו ממש ביחד כך שהייתי מניקה בלילה טוב רק” 4 פעמים. לפעמים יותר. לפעמים באמצע היו התעוררויות למוצץ, לליטוף, להרגעה, לבדוק שאמא קיימת.
לפני חודש וקצת פתאום המרווחים התקצרו, פתאום היו קצת יותר התעוררויות סתם בשביל תשומת-לב ואז כשהבנות הגיעו לגיל שנה התחלתי להרהר בשאלה האם הן באמת רעבות בלילה. הרהרתי לעצמי במשך כמה שבועות, ואז עשינו ניסוי: לתת בקבוק במקום ההנקה. גמעו חצי בקבוק - והקיאו אותו (כן, כן, באמצע הלילה, במיטה - ממש תענוג…). כך היה שלושה לילות. ואז נפל לי האסימון שהן באמת לא צריכות את האוכל הזה בלילה.
לפני משהו כמו שבוע וחצי החלטתי שאין יותר אוכל בלילה. לקח 3 לילות בדיוק עד שהתעוררו רק פעם אחת בלילה, ועוד 3 לילות להפסיק גם את זה.

אתמול התעוררתי בהלם. היום כבר התעוררתי עם חיוך גדול. כבר שכחתי מה זה לישון בלילה

ולך מיכל, חשוב לי להגיד שיותר מכמה שהשיטהשלך טובה, את מהממת. היכולת שלך להגיד את מה שאת חושבת (שהיה ככ הרבה פעמים הפוך ממה שאני חשבתי או ממה שאני רציתי לשמוע) ועדיין להישאר חביבה ונעימה - היא מדהימה . העובדה שיכולתי להתקשר להתייעץ והרגשתי תמיד בנוח לעשות את זה, היא לא מובנת מאליה
למרות שלקח הרבה יותר מ5 שבועות להגיע עד הלום - ידעתי כל הזמן מה אני עושה בסדר ומה לא בסדר. את אמרת לי ככ הרבה פעמים שזה עניין של בשלות והחלטה שלי - וצדקת. ברגע שהחלטתי שהבשילו התנאים - כך היה. בשבוע אחד עשיתי צעד-צעד את כל מה שלימדת אותי וזכיתי ל100% הצלחה!
למדתי ממך הרבה. גם בענייני שינת תינוקות ובעיקר בענייני אמהות וגבולות ואסרטיביות. השיעור הזה היה חשוב לי ואני אקח אותו הלאה לתחומים נוספים - אני בטוחה.

אני מקווה שזה שאני מתרברבת פה על הלילות האחרונים לא יתנקם בי, ושהלילה לא נחווה רגרסיה או עוד שן או משהו, אבל גם אם כן - אני יודעת איך להתמודד עם זה. ובעיקר אני יודעת שהבנות שלי מסוגלות לישון לילה שלם. הן הוכיחו לי את זה ואני מאמינה בהן.

תודה מכל הלב
א.

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מאי 2011

מיכלי אהובה

אין מילים

גדולות מספיק, חזקות מספיק, אמיתיות מספיק, כדי לתאר ולומר את כל מה שאני מרגישה. מהרגע הראשון ידעתי שזה זה, שלקחתי את ההחלטה הנכונה כשבחרתי בך ללוות אותנו בלידת בנותינו.

הרוך, הרוגע והשלוה שאת משרה סביבך יקרים מפז.

בזכותך כל התהליך הי קל יותר, נסבל יותר וחויתי מעין כמוהו. עברתי תהליך ארוך, מייגע ושסופו עוצמתי חוויתי ומרגש. יחד איתך הכל היה יותר. יותר פשוט, יותר ברור, יותר עוצמתי, יותר קל והרבה יותר מרגש.

המגע, החיבוק, הליטוף , המילים והמרחק….. תמיד היו במקום הנכון ובזמן הנכון.

התמיכה הטלפונית ברגעים שאחרי… בעיני זה בכלל לא ברור מאיליו.

אני כותבת מילים אלו ודומעת מהתרגשות ומאושר. עוצמת החוויה עדיין כל-כך חזקה בתוכי.

כבר אמרתי ואומר עוד אלפי פעמים, אני לא יודעת איך הייתי מצליחה לעבור את כל זה בלעדייך. גם מיליון תודות לא יצליחו להביע את הרגש האמיתי.

בטוחה שעוד ניפגש לאורך הדרך, אני לא אתן לך להתחמק מכך!!

אוהבת המון

שי

וכמובן תמיר אלה וגאיה

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

5/5/11

מרב שלום,

כנראה שהיינו צריכים את הלידה של אלון בכדי להחליט סופית שצריך לשנות את הרגלי השינה של גלי (בגיל שנה ושבעה חודשים). זה מה שהביא אותנו להתקשר אלייך ולהתחיל את התהליך, בדיעבד – חבל שלא עשינו זאת מוקדם יותר….

בפגישה אחת ארוכה ויסודית הבנו את המצב הנוכחי, מה הבעיות וכיצד נכון לפתור כל אחת ואחת. קבענו ביחד הרגלים חדשים לכל מה שקשור לנושא השינה: סדר הדברים, טקס “הולכים לישון”, הרדמות, טיפול בהתנגדויות, התעורויות בלילה וכיוב’. הכנו את עצמנו בעצתך גם לתסריט של שבועיים מאבק יומיומי הכולל בכי נורא של שעה בכל ערב ויצאנו לדרך.

בפועל, זה היה קל ומהיר משציפינו – זמן ההירדמות התקצר משמעותית כמעט כל יום, הבכי נרגע מהר מאוד והשינה לאורך הלילה השתפרה משמעותית תוך זמן קצר. כבר לאחר שבועיים הגענו למצב של הרדמות כמעט עצמאית לשנת לילה טובה והכי חשוב – לא נראה שגלי סבלה מהתהליך עצמו. התהליך אפילו היטיב עמה ולימד אותה דברים שהיא פשוט לא הכירה… היום, חודשיים+ אחרי, גלי נרדמת כמעט לבד, וההתעורוריות בלילה התמעטו והתקצרו משמעותית.

ההנחייה באותה פגישה והתמיכה הטלפונית לאורך התהליך עזרו לנו מאוד הן ברמת ההבנה והידע והן בתמיכה שאנחנו עושים את הדבר הנכון – אין ספק שאלון יזכה לתהליך דומה מוקדם הרבה יותר…

המון תודה על כך!

מיכל ואופיר ירון

זכרון יעקב

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

אפריל 2011

שהיה תומר, בני, בן 8 חודשים, נהג להתעורר 4-8 פעמים בכל לילה, לדרוש הנקה ואף סירב בסופה לחזור למיטתו.
במאמץ לחזור לחיים נורמליים פניתי אל מרב, ויום לאחר מכן כבר יכולתי להתחיל בתכנית. התכנית לא היתה קלה, עברו עליי ועל תומר חודשיים מאומצים, שבהם הוא למד לישון בעצמו, לחזור בעצמו למצב שינה אם התעורר, להרגיע את עצמו ולשלוט בחוויית הלילה שלו. אני למדתי לסמוך עליו, לזהות מתי נחוצה תמיכתי, ואיך להתערב בצורה שבה כמעט איני מעורבת בניהול שלו את שנתו ואת התנהגותו.
היו אלה חודשיים לא קלים והיו ספקות רבים לגבי היכולת של תומר אמנם להגיע לשינה סדירה. במהלך תקופה זו מרב היתה כתובת קבועה וזמינה לשאלות, להבהרת המצב, להבנה של העובר על תומר, להטחת ספקות וביטויי יאוש, לנסיונות שונים להקל ולשנות תוך כדי תנועה. היא עמדה בכך בכבוד, באומץ (לא קל לספוג האשמות של אם מרוטה מעייפות, שכבר לא מאמינה שמשהו ישתפר) ועקבה מקרוב, בעניין ובאכפתיות אחר כל שינוי.
היום תומר ישן רצוף 12 שעות, קם שמח ומלא אנרגיות, ישן היטב גם ביום, וניכר מתפקודו ומהטמפרמנט שלו, שאינו סובל מחוסר שינה או מקושי אחר.
התודה הגדולה שלי מופנית למרב, על עצם הצעת התכנית, על האמון בתומר ובי, על היותה סלע איתן בתהליך מפותל, על תשובות מאירות עיניים ועל כך שגם תומר וגם אני נחלצנו מעייפות כרונית ושינה לא סדירה, ללילות שלווים ורגועים.
מאחלת לך, מרב, שתעזרי כך לעוד הרבה תינוקות ואמהות. בהצלחה!

נטע דמתי

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

אפריל 2011

שלום לכל אלו שסובלים מבעיות שינה,

לא מזמן גם אנחנו עברנו תקופה קשה (עדין יש התעוררויות בלילה, אבל לפחות הולכים לישון בזמן ולבד !!!!!!),
והכל תודות למיכל מהפורום.
איך?
פרסמתי הודעה עם בקשת עזרה…
מיכל שלחה לי מסר …
התקשרתי וקיבלתי את כל העזרה, התמיכה והכל.

מאז, שמעתי בהצעתה של מיכל והבעיה תוך שבוע נפתרה.

אז………….

שוב המון המון תודה
וחג שמח,
הלה רוני והילדים הישנים.

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

התינוקת שבתמונה ישנה טוב כמו תינוקת :) אבל זה אחרי.

לפני שפגשנו את מרב לא הבנו את משמעות המושג “ישן כמו תינוק” ולא היינו מגיעים למה שנראה בתמונה בלי העזרה של מרב, שהביאה אותנו מלילות של 7-8 התעוררויות לאוכל ועירות של שעה ויותר לפנות בוקר בשעות הכי קשות שלנו- אל לילות בלי התעוררויות, בלי קימה לאוכל, אל הרדמות עצמאית במיטה בלי בכי ובלי בעיה. עם הרבה הבנה ותמיכה ממך מרב, עם הרבה הכוונה אל מה שנכון לכולנו, הגענו אל לילות שלווים שהרבה הורים רק חולמים עליהם.
אז תודה רבה על שעזרת לנו באחד הדברים שהכי חשובים כשמגדלים תינוקות- עזרת לנו לחזור לישון.
סיון  ושי ממן

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מי היה מאמין שמדפדוף באינטרנט יכול להיות חיבור כזה בין שתי נשים (וגבר…)

כמה עוצמה וכוח, ביטחון ורוגע שמועברים ומחזקים את הנפש והגוף לקראת סוף מסע אחד ותחילתו של אחר.

תודה לך שהיית שותפה שלי/שלנו למסע המיוחד והאינטימי הזה.

תודה לך שהיית איתי באחד הרגעים הכי חזקים שלי כאישה/ וכזוג

תודה לך, לבורא עולם ולמזל שנפל בחלקי להגשים אחד לאחד את כל מה שחלמתי שיקרה

אני יודעת שזה לא משהו ברור מאליו.

מענבל ועידו

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

אפריל  2011 מתוך פורום תאומים ושלישיות – תפוז
מיכל, אני רוצה להודות לך ! אמנם אנחנו באמצע התהליך אבל אני כבר מרגישה שיפור ממשי :
היקיצה ב-3:45 הפכה ליקיצה ב-4:45 ומאחר והשעון הבוקר היה מכוון ל-5:00, בני אפילו שכב בשקט עד 5:00 ורק אז, כאשר המנורה נדלקה, הוא נעמד ואכן הוצאתי אותו. כך אמשיך ואני מקווה לדחיית היקיצה לפחות ל-5:30. בניגוד לשיטה הקודמת לפיה יועצת השינה אמרה שחובה שיחזור לישון בבוקר למינימום חצי שעה כדי שיהיה שינוי וזה פשוט לא עבד וניסיתי חודשים על גבי חודשים וזה היה כרוך בכ”כ הרבה מאבקי כוח ובכי וכעס הדדי וכו’ – השיטה שאת הצעת הרבה הרבה יותר ידידותית ונעימה. לא האמנו שכ”כ מהר זה יעבוד והצורה נעימה גם מבחינתו.  ואין לנו דיי מילים להודות לך !!

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

אפריל 2011

6.4.2011

מיכל,

הנדון: מכתב תודה

אנחנו בסופו של תהליך שנמשך כחמישה שבועות וכבר כמה לילות שאנחנו ישנים…… ממש ישנים, בלי לקום למוצץ, לבקבוק או בלי שום סיבה.

לא האמנו שנזכה להגיע ליום בו נישן 7 ו- 8 שעות רצופות, אבל הנה זה קרהוהרבה מזה בזכותך. בזכות זה שנתת בידינו את הכלים הדרושים והשרית עלינו ביטחון שאנחנו מסוגלים להנחיל לילדנו הרגלי שינה בריאים וטובים.

זה לא היה קל, היו ימים קשים והיו ימים יותר טובים, אבל כמו שכתבתי לך באחד המיילים (והיו רבים כאלה) “יום עסל יום בסל“.

אנחנו בסוף התהליך, הרבה יותר רגועים, ערניים ובטוחים בעצמנו וביכולתנו לשנות לילדנו הרגלים ועל זה אנו מודים לך מאוד.

אז תודה שהחזרת לחיינו את השפיות, את הרוגע והכי חשוב את שעות השינה.

תודה!!!

תמיר, יסמין,

ניצן ויהלי דרור

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

פברואר 2011, מתוך פורום תאומים ושלישיות בתפוז:

לא פעם היו פה שרשורים לגבי בעיות שינה אצל תינוקות ובפרט כשמדובר בתאומים. ואני ובעלי היינו אבודים ומסוכסכים לאור מאבקי השינה שלנו עם הקטנים היום כמעט בני שנה. אני שלכאורה יודעת הכל ובעיקר מה טוב לילדיי לא ידעתי איך אני גורמת להם לישון, ומעבר לזה היו מתעוררים חמש פעמים בלילה כל אחד. בקיצור סיוטטטטטטטט……

פניתי למיכל איתם עמרני שנמצאת כאן רבות בפורום ועונה במרץ לכל עיניין וסוגיה ובפרט בנושא שינה קבענו פגישה וזו נתנה לנו את משנתה (המילה הזו באה בדיוק במקום). מיכל אישה נעימה הסבירה בצורה ברורה ותחליטית מה עושים והשרתה עלינו ביטחון בשקט שלה עם הבטחה שבסיומו של תהליך הילדים ילכו לישון ויקומו רק בבוקר ( אני הרמתי גבה אבל הייתי מוכנה לנסות הכל).

היום בסיום התהליך לאחר התקשרות בת חמישה שבועות אני יכולה לומר שמיכל שינתה את חיינו. הערבים נעשו רגועים יותר הילדים נרדמים תוך דקות במיטות מבלי להרים, לנדנד, לערסל, לשיר ועוד כהנה וכהנה בעיות שסבלנו מהם הילדים הולכים לישון ומאפשרים לנו להתפנות לערב לטפל בעינייני הבית השוטפים. הילדים הולכים לישון בשבע בערב וקמים בשש בבוקר (טוב, אחד משכים בחמש).

אני מודה לך מיכל. החודשיים האחרונים היו שיעור לחיים אני יכולה להסיק מן התהליך שעברנו ובזכותך שאם אני יוליך את ילדי בביטחון הם יסמכו עליי שאני יודעת את הדרך ובעיקר מה טוב בשבילם.

נשיקות וחיבוק חם. Mum43…

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

26.02.2011

למרב היקרה,

הגענו אליך עייפים ותשושים לאחר לילות ללא שינה. לאחר שיחת מוטיבציה והכוונה שלך יצאנו לדרך הארוכה.

התחלנו את התהליך עם ילד בן שלושה חודשים אשר לא מסוגל להרדים את עצמו. לאט לאט למדנו להבין אחד את שני. עברנו מהרדמה על הידים כאשר עומרי בוכה ללא הפסק, לכך ששמים את עומרי במיטה בחדרו והוא מניח ראש שם לעצמו מוצץ בפה ונירדם.

הדרך הייתה קשה ולפעמים פקפקנו האם אנחנו עושים את הדבר הנכון, אבל הודות לתמיכתך והדבקות בתהליך אותו לימדת אותנו נחלנו הצלחה.

לאורך כול הדרך היית איתנו בקשר טלפוני ותמכת לא רק בתהליך לימוד ההרדמה העצמי, אלא גם בכול הקשיים שהורים טריים עוברים בעזרת הרבה סבלנות ומילה טובה.

אנו מודים לך על האוזן הקשבת, הסבלנות עם אינספור השאלות שהמטרנו עליך ובעיקר על המיקצועיות שבזכותה קיבלנו שליטה על החיים ויכולת להבין את שפת הזאטוטים.

תודה,

שביט הד ועומרי צור.

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

דצמבר 2010
מרב ומיכל, אני רוצה להודות לשתיכן על הליווי לאחר הלידה הקיסרית. שתיכן הייתן בשבילי (ועדיין…) הדבר הכי נכון במקום ובזמן הנכון. הפכתן את חווית הקיסרי לנסבלת בזכות הליווי והתמיכה הפיזית והרגשית בבית החולים.
הגישה שלכן, הרגש, הידע והאישיות שלכן גרמו לי להתחבר אליכן מהשניה הראשונה.
מחכה כבר להיפגש במרכז החדש, להכיר וללמוד עוד מכן
תודה על הכל,
שירי

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

ינואר 2011

שלום מרב,אנחנו בסדר,שלי ישנה טוב סה”כ, לפעמים נרדמת אחרי מעט קיטורים, אבל בדר”כ אין לה טענות כלל.תודה רבה על היעוץ, עזרת לי מאד, ונתת לי פרספקטיבה חדשה לגבי גידול התינוק.אורית

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מיכל היקרה במשך עשרה חודשים לא היו לנו חיים. כל ערב היה יותר קשה מזה שקדם לו ותהליך ההשכבה לשינת לילה היו סיוט מתמשך שלא לדבר על לילות ללא שינה בקו שבין חדר השינה לחדר של הילדים , בזכותך, היום חודש אחרי תחילת התהליך אנחנו נהנים מערבים שקטים ולילות רצופי שינה

אבישי ואריאל חוגגים בדיוק היום 11חודשים ואנחנו חוגגים את הצלחת השיטה שלך.

מודים לך כל יום על שהגעת אלינו וממליצים בחום.

תודה רבה ונשיקות איילה ושחר חסון

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

2010 דצמבר

שלום לכולם,לקח לי קצת זמן אבל הגעתי לזה.אני אמא לתאומים בני שנה ו- 4 וילדה בת 5. גם עם הגדולה וגם עם הקטנים היו לי בעיות שינה.החלטתי להעזר ביועצת שנה שהגעתי אליה דרך הפורם, מיכל איתם עמרני המדהימה!!!מרגע שמיכל הגיע אלינו הדברים החלו להשתנות. תחילה ההדרכה , הלוויי, האוזן קשב, הזמינות שלה אלינו היו נפלאים , מקצועיים ואמפתיים. מעבר לזה, הכלים שמיכל לימדה אותנו, עד היום … טפו טפו טפו עוזרים לנו, גם כאשר הילדים יוצאים קצת מהשיגרה (טיול, מחלה או סתם בלי סיבה) לי יש את הכלים להחזיר אותם. המצב בהרדמות אצלנו כיום הוא שמיים וארץ ממה שהייתי צריכה לחוות עם הגדולה ובטח ובטח לאחר שהקטנים נולדו. אז אני מנצלת את הפורום הזה, גם לשלום למיכל המון המון תודה על ההההה כככככוווווולללללל. את מדהימה, מיוחדת, מקצועית ואני מודה לך מכל הלב שנכנסת לחיינו. חושבת עלייך בכל הרדמות !!וגם ממליצה בחום לכל אחת או לכל משפחה שנמצאת במצב של “מלחמות ערב” הייתי שם כמה שנים, ובעזרת ובתמיכתה של מיכל, זה מאחורי.שוב המון המון תודה לך מיכל.  אתי חיפה

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

ההחלטה הכי טובה שעשיתי היתה להתייעץ עם מיכל כשעלמה היתה “רק” בת חמישה שבועות. למרות שכולם אמרו שתינוקות לא ישנים, היתה לי הרגשה שאפשר גם אחרת. אין ספק שמיכל היתה הבן אדם הנכון בזמן הנכון. ממצב של קפיצות אינסופיות על הכדור ותהליך הירדמות של שעתיים לפעמים כולל בכי הגענו להירדמות שקטה עם מוצץ, בלי התערבות שלנו כמעט. ועוד היד נטויה … :-)

נעמה- חיפה

נובמבר 2010

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מנצלת את הבמה להגיד המון תודה למרב שפשוט החזירה לנו את השפיות לחיים.

אחרי יותר מחודשיים של תינוק, שאז היה בן 10 חודשים, שמתעורר 7-8 פעמים בלילה ומתקשה לחזור ולהרדם (וזה אחרי שלפני זה ישן לא רע בכלל), אחרי ששנינו הסתובבנו כמו זומבים וששינה של שלוש שעות רצוף (של אחד מאיתנו) היתה נראית כמן גן עדן התיאשנו והתיעצנו עם מרב.

אחרי פחות משבוע עברנו להתעוררות או שתיים בלילה. אחרי פחות מחודש לילה שלם של עשר שעות בלי התעוררות (או יותר נכון עם התעוררויות שהוא מצליח להרדים בהן את עצמו).

קצת התלבטנו כי עם הילדה הגדולה התיעצנו עם מישהי שממש לא התאימה לנו בגישה ובסוף הסתדרנו לבד עם ההיגיון שלנו. איתו זה לא עבד. כל מה שניסינו רק החמיר את המצב.

עכשיו אנחנו לא מבינים למה חיכינו כל כך הרבה…

בקיצור, כי יצא קצת ארוך, פשוט רציתי להגיד תודה, על לילות של שינה, על ערבים שקטים (כבר לא צריך ללכת לישון בשמונה וחצי כדי לצבור קצת שעות שינה), על בקרים שפויים. תודה.

מיכל

יולי 2010

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מעיין ישנה איתנו כבר 3 שנים כשבשנה האחרונה זה הפך לבעייתי משהו (אבא סובל מבעיטות, ואמא שקשה לה לשחרר). אז אחרי לחץ מכל בני המשפחה מסביב המבטים המוזרים שאני מקבלת כששומעים על איפה היא ישנה ורגשות האשמה מול הגבר תפוס הגב וטרוט העיניים החלטנו לעשות מעשה ואז באת לעשות עלנו סטאג’ בייעוץ שינה. ושיכנעת אותנו שאנחנו לא נגרום לה לסבל נוראי ויש סיכוי שאפילו נעשה משהו טוב בשבילה. והתמודדת עם אבא חרדתי באומץ לב, ואפילו הצלחת להרגיע אותו, ולהכניס לו לראש את העובדה החשובה שאפשר ורצוי וחשוב לתת לילד להתמודד עם תסכול.

ואחרי יום שלם באיקאה וסופשבוע של פינוי ומעבר חדרים, הרכבות ונקיונות עמד חדר עם מיטה. ומהרגע שהיא היתה שם, הילדה פשוט עברה לישון שם. בלי שום בעייה, להפך – בשמחה וגאווה. וביומיים הראשונים היא התעוררה 3 פעמים בלילה ביקשה לחזור ולא נשברתי. וגם היא לא. ואתמול, אחרי שדיווחתי לך על השינה הנפרדת ועל כך שעכשיו אני צריכה לאזור אומץ ולא להרדים אותה כשאני שוכבת לידה, אלא יושבת לצידה. החלטתי שזה הרגע ואחרי רבע שעה היא עצמה עיניים, בלי בכי ובלי כלום. ונרדמה. אז אני קצת באבל כי היא התינוקת שלי, וקשה לי נורא לשחרר אותה. אבל זה היה צריך לקרות.”ענת ואיל

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

צור קשר

מרכז אם-פטיה | הגליל 38 חיפה | מרב: 052-2797794 מיכל: 050-4549822
צרו איתנו קשר

[contact-form-7 404 "Not Found"]