לקוחות ממליצים על אם-פטיה

 כנסו לשרשור של אמהות מקבוצת מאמאזון בפייסבוק על אם-פטיה

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

ספטמבר 2012

שנה טובה גם לך מרבוש,

אני מסתובבת עם הרגשה של הכרת טובה אלייך, למיכל ולאם פטיה (לבנות, לארוחה המפנקת..) זה בעצם הצליח להחזיר אותי קצת למסלול.. וגם זה נתן לי הרגשת ביטחון שתמיד יש את מי לשאול… אז לחברות אני ממליצה. כי התקופה הראשונה לא היתה זוהרת כמו שאמרו לי כל הזמן…
ומרכז כזה, כמו שלכן, אפילו שאני מעט זמן באה למפגשים וגם אם לא הייתי מוצאת עם מי להתחבר.. מאפשר לאמא קצת לצאת מהחרדה ומהלבד שהיא שרויה בו. לכן עבודתכן מבורכת…
תודה רבה שוב ושנה טובה…heart

זהבית

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

ספטמבר 2011

מכירות את הימים האלה שאחרי הלידה, שאתן מוקפות 24 שעות ביממה בחיתולים, מוצצים, רפידות הנקה, פליטות וגזים? שאתן נמצאות כל היום בבית עם התינוק, שרות שירי פעוטות ומשוועות לחברת מבוגרים? שאתן מוצאות את עצמכן אוכלות ארוחת בוקר בצהריים (כי הבייבי כל היום על הידיים)? וכשאתן כבר אוכלות, זה את השאריות מאתמול כי למי יש זמן בכלל לבשל? שאתן מרגישות עצב, תסכול, בדידות, ואף אחד לא מבין אתכן?

אז אני מצאתי פתרון לכל הבעיות האלה במקום אחד. אם – פטיה. מקום קסום בנווה שאנן, שמהרגע שפתחו לי שם את הדלת לראשונה, חופשת הלידה שלי השתנתה ללא היכר. מצאתי מקום בו אני שייכת, רצויה, מקום של שמחה בתוך כל התקופה המטורפת הזו, מקום בו הזמן טס במהירות ובכיף.

כשמגיעים למועדון ארוחת הבוקר, מייד כשנכנסים מריחים ניחוחות של אפיה. מיכל מכינה כל פעם מטעמים אחרים – לחמי בריאות, שקשוקה, עוגות, ממרחים, פירות – הכל טעים טעים, ולא פחות חשוב – בריא.

בכל מפגש משוחחים על נושא אחר – הורות, הנקה, שינה, מנשאים וכו’. אנחנו האימהות מפתחות דיון על כל הנושאים שבוערים בנו בתקופה רגישה זו, ואנו מגלות שאנחנו לא לבד. שגם לאחרות קשה, שגם הן לא ישנות, שגם הן עצובות קצת לפעמים. ואנחנו יכולות לדבר על כל הדברים האלה מבלי לשעמם אחת את השניה (ניסיתן פעם לדבר על הנקה/ מוצצים / שינת תינוקות עם מישהו שאין לו תינוק? הוא יפהק לכן בפרצוף), ופתאום הכל נהיה מצחיק, ושמח, ומרגש ומלהיב. ופתאום מתגבשת לה קבוצה. כי אנחנו ביחד בתוך כל זה, חוות ביחד את התקופה המורכבת הזו, מפרגנות אחת לשניה, מקשיבות, תומכות, מחזקות, מחבקות.

ובזמן שאנחנו אוכלות ומפטפטות, מרב ומיכל עוזרות עם התינוקות – מחזיקות אותם על הידיים כי שנוכל להתפנות לאכילה. והופ, בלי ששמנו לב – הם נרדמים להם לשינה כיפית ומרגיעה על הפופים הצבעוניים באם-פטיה. תדעו לכם – תינוקות אוהבים לישון באם-פטיה, גם סרבני השינה הגדולים ביותר.

בוקר באם- פטיה הוא בוקר מושלם של פינוק – גם חוויה קולינרית, גם מפגש חברתי, וגם פעילות משותפת לאם ולתינוק. מה עוד אפשר לבקש?

ויש עוד פעילויות באם-פטיה: סדנת ליווי התפתחותי למשל. אור מדר המקסימה לימדה אותנו, בקבוצה קטנה של 6 נשים עם ו6 תינוקות, איך לעזור לקטנטן שלנו להיתפתח נכון ובכיף. למדנו שיטות איך לעודד אותם להתהפך, לזחול, להתיישב, נחשפנו לעיסוי תינוקות וקינחנו במדיטצית אם ותינוק במנשא על הגב.

באם פטיה יש גם פעילויות אחר הצהריים ובערב. ואז סוף סוף אפשר לבוא גם עם אבא, או עם האחים הגדולים. מידי פעם ישנן הרצאות בנושאי הורות. בהרצאה בנושא שנת – תינוקות למדנו מה מאפיין את השינה של התינוק, מה כדאי לעשות וממה רצוי להימנע, ואיך אפשר ללמד אותם לישון “כמו תינוקות”.

אמנם חופשת הלידה שלי כבר הסתיימה וחזרתי לעבוד במשרה מלאה, אבל אני לא יכולה להפסיק לבוא לאם-פטיה. אני אמשיך להגיע עם התינוק שלי ועם ביתי הגדולה ל”מועדון אחר הצהריים” ולפעילויות אחרות המתקיימות בשעות הערב.

אז אם אתן אימהות אחרי לידה ורוצות להעביר את חופשת הלידה באוירה כיפית, מרגיעה ומחבקת – תפרגנו לעצמכן ביקור שבועי באם פטיה. ושיהיה בכיף.

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

ספטמבר 2011

הילה ואני מבקרות באם-פטיה לפחות פעם בשבוע, כבר ארבעה חודשים (“איך הזמן רץ…”).

הפעם הראשונה הייתה כשהילה בת שבועיים וחצי. אז עוד חששתי מיציאות מהבית, והכול היה נראה לי מפחיד ומאיים. אחרי הפעם הראשונה לא יכולתי להפסיק להתגעגע למקום שעשה לי כל כך טוב… מקום שכיניתי לא פעם (ולא תמיד בצחוק) “הבית השני שלי”.

בחדר גדול ומקסים ביופיו, עם המון פופים צבעוניים, כריות הנקה וכדורי פיזיו, נפגשות אימהות. אימהות מכל הסוגים שצריכות מקום להיות בו. מקום בו הן יכולות להיפגש, יחד עם תינוקותיהן, ולהרגיש בנוח.

ב”מועדון ארוחת הבוקר” שמתכנס פעם בשבוע למדתי המון. קיבלתי מידע וגיבשתי את עצמי כאמא. למדתי ממרצות אורחות, בעלות מקצועות מגוונים בתחום ההורות והטיפול בתינוקות (תזונה, חינוך, הומאופטיה, יוגה, שינה, הנקה) מאימהות אחרות (שאת חלקן אני שמחה לכנות “חברותיי החדשות”) שמתייעצות זו עם זו בחופשיות ולא חוששות לדבר ולהיפתח, וכמובן ממרב ומיכל, האחיות המקסימות המנהלות את המרכז בחיוך ענקי ומקבל, מומחיות בנושאים של שנת תינוקות, הנקה, היריון ולידה, ותורמות לכולן מניסיונן העשיר בהורות.

למדתי שאני יכולה להיות האמא שאני. בלי לחשוש מביקורת, ממבטים, משיפוטיות.

ואיך אפשר בלי לציין לשבח את הארוחות המדהימות שמכינה לנו מיכל במו ידיה! ארוחות בריאות ומגוונות, שמוגשות בהמון תשומת לב ואהבה… לפחות פעם בשבוע אני יכולה להיות בטוחה שאני אוכלת טוב!!!

בסדנאות לליווי התפתחותי בשיטת צעד ראשון בהנחיית אור מדר למדתי איך לאפשר לתינוקת שלי להתפתח בצורה הטובה ביותר בשבילה. בקבוצה קטנה, של אימהות לילדים באותם גילאים, קיבלתי טיפים מקצועיים, אינפורמציה והמון תרגילים מעולים שמסייעים לתינוקות ללמוד בעצמם איך לשכב על הבטן, להרים גבוה את הראש, להתהפך מהבטן אל הגב ומהגב אל הבטן, ולהתקדם אל עבר זחילה.

קיבלתי גם תשובה לכל שאלה שהייתה לי בנושא של התפתחות תינוקות.

במבט לאחור – מרכז אם-פטיה הפך אותי לאמא הרבה יותר בטוחה בעצמי. לאמא שיודעת שהיא בסדר. לא משנה מה היא מחליטה ומה היא עושה. לאמא שיש לה את מי לשאול.

כאמא טרייה אני יודעת שזה הדבר שהכי הייתי צריכה. מקום שבו ארגיש בטוחה, מקובלת, מקום נעים ונוח שבו מתמלאים תחת קורת גג אחת כל הצרכים שלי ושל התינוקת שלי… מקום שאף פעם לא משדר לי “נגמר הזמן, צריך ללכת הביתה…”

ואני חושבת שכמעט כל אמא שמגיעה לאם-פטיה מרגישה כמוני. עובדה – כולן חוזרות!

שירה דרוקר, אמא של הילה.

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

צור קשר

 

מרכז אם-פטיה | הגליל 38 חיפה | מרב: 052-2797794 מיכל: 050-4549822
צרו איתנו קשר

[contact-form-7 404 "Not Found"]