לקוחות ממליצים על ייעוץ שינה

 

 

 

 

רוצים לקרוא עוד על ייעוץ שינה עם אם-פטיה?

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊
מיכל היקרה

כל-כך התלבטתי אם להכנס לתהליך של שינוי בשינה. כשהתקשרתי אלייך, יריתי עליך את כל החששות של בדקה הראשונה של השיחה: “אני לא רוצה לתת לה מים במקום הנקה. ואני לא רוצה להעמיס עליה דייסה כדי שתישן עמוק, ואני מתנגדת לכל מניפולציה שכזו על תמרי. עדיין יש לך מה להציע לי?”
מיכל, את הקשבת בסבלנות ואמרת: “אין לנו שום כוונה ‘לסדר’ את תמרה”  נרגעתי מייד. אבל אז שאלתי באיטיות “זה אומר שאת רוב השינויים אני אצטרך לעשות בהרגלים שלי??” היתה שתיקה קצרה ואז אמרת לי: “קלעת בול” בלי ליפות. 
 מיכלי, נתת לי מענה בכל מישור אפשרי. מידע רלוונטי, מוח להתייעץ איתו, מראה להציג לי את עצמי מהצד והמון תמיכה והבנה. ליווית אותי בתוכנית שהמצאתי, בלי אגו ובלי טיפת הסתייגות, פשוט בגלל שאת באמת עומדת מאחורי המשפט “אם האמא שלמה עם עצמה ובטוחה – התהליך יצליח” נתת לי כלים אמיתיים להמשך והיום אני יודעת, שמעבר לשינה טובה שאליה הגענו, לא משנה מה ישתנה בעתיד – תמיד אוכל לנווט אותנו חזרה למקום טוב. אני סומכת על עצמי, וזו כנראה ההצלחה האמיתית של ההיכרות ביננו.

תודה!!! מיכל אמא של תמרה

 

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מרב ומיכל המדהימות,
פניתי אליכן לייעוץ שינה עבור בתי רוני כשהייתה בת חמישה וחצי חודשים. היה זה הצעד המשמעותי ביותר שעשיתי מאז שרוני נולדה… לפני הייעוץ הייתי על סף ייאוש מוחלט. הימים והלילות היו כמרדף אחר רגע ועוד רגע של שינה. התהליך היה מאתגר ודרש הרבה מאוד כוחות וסבלנות. לשמחתי מרב ומיכל (שבמקרה זכיתי לעבוד עם כל אחת מהן) היו קשובות למקום שרוני ואני היינו בו ולימדו אותי לא לחשוש ללכת אחורה כדי להתקדם קדימה. תמיד הרגשתי שמונחת לפני דרך ברורה ושיש לי גם אפשרויות פעולה בדרך הזו, דבר אשר חיזק אותי בתוך התהליך ואף בהורות עצמה. בזכות ייעוץ השינה כל המשפחה זכתה לשינה איכותית ואני גיליתי כמה עושר יש בשינה טובה. מהר מאוד גם נוצר סדר יום לרוני, דבר שהפך את הימים שלנו למהנים ונינוחים. גם היום כשאנחנו בסוף התהליך אני עדיין נפעמת מהצלחתו. כל זה לא היה מתאפשר ללא הליווי הצמוד והקשוב של מיכל ומרב.

אז – תודה מכל הלב!!

מכולנו: סיון, ליאור ורוני

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

 איזה כיף היה לקבל פתאום משלוח שכזה 

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

זהו מכתב התודה השני שאני כותבת למיכל והוא הרבה יותר מרגש עבורי.

את מיכל הכרנו לראשונה כשהתאומים שלנו היו בני חצי שנה והרגשתי שאני מוכרחה עזרה בארגון הרגלי השינה שלהם כדי לשרוד את “חופשת” הלידה. עברנו איתה תהליך ייעוץ שינה נפלא ויעיל. היא ליוותה אותנו לכל אורך הדרך עד ששניהם למדו להירדם בקלות, ישנו לילה שלם והיו מסונכרנים להפליא גם בשינות היום שלהם. עם שלל הטיפים וה”קסמים” שלה, נכנסנו לשגרה נעימה ורגועה וכל מי ששמע בזמנו על הרגלי השינה של הילדים שלנו התפעל.

כשהיו בני שנה וחודש חלה הבן שלנו במחלה קשה, היה מאושפז תקופה ממושכת מאוד בבית חולים, נאלץ לעבור מס’ ניתוחים וטופל בתרופות הרגעה חזקות. עברנו תקופה קשה מאוד כמשפחה, בכל המובנים. מהרגע הראשון מיכל הייתה שם ברקע, מתעניינת בשלומנו, מציעה עזרה ומביעה תמיכה. ובאמת, כשהחלו הקשיים בשינה ובאכילה, כפועל יוצא של כל שאר הקשיים שדניאל התמודד איתם באותה התקופה, פניתי אליה בלי לחשוב פעמיים והיא כהרגלה תמיד פנויה וזמינה ונכונה לעזור. עוד בתקופת האשפוז היא עזרה לי לחשוב ולהחליט במה אנחנו “מטפלים” עכשיו כדי לשמור על שפיות ומה דוחים לאח”כ ובעיקר העניקה לי תחושה של שליטה כלשהי, במצב שהוא לחלוטין חסר שליטה. זה נשמע אבסורד, אבל בזכותה יכולתי להרדים כל לילה את בני בבית החולים על הידיים (מה שהרגיש לי כרגרסיה נוראית) ולהרגיש שאני בסדר, שאני עושה את הדבר הנכון לרגע הזה ולמצב הזה ושיבוא יום והוא יידע שוב להירדם לבד, כמו שהיה רגיל מגיל חצי שנה. זו הגדולה של מיכל בעיני, הגמישות וחוסר השיפוטיות.

ובאמת, שבועיים אחרי השחרור מבית החולים, שבועיים של הסתגלות קשה וגמילה מתרופות הרגעה, שבועיים של חוסר שינה עד כדי חוסר שפיות, פנינו שוב למיכל והיא, אחרי שהייתה משוכנעת לחלוטין (עד כמה שאנחנו היינו משוכנעים) שחוסר השינה אינו נובע מבעיות רפואיות, התגייסה לעזור לנו. בשיחת טלפון אחת, הפתיעה אותנו עם קסמים שעדיין לא הכרנו ובעיקר, היטיבה לקרוא את צרכיו של דניאל טוב יותר מכפי שאנחנו הצלחנו לקרוא אותם. היא הציעה כמה הצעות פרקטיות שנשמעו לנו מופרכות לגמרי אבל כבר למדנו לסמוך עליה ואמרנו שאם עושים את זה, אז עד הסוף. תוך שני לילות דניאל ישן לילה שלם. וגמל את עצמו מבקבוק הלילה שחזר לאכול בתקופת בית החולים. מיכל המשיכה ללוות אותנו גם בהמשך, כשהיו רגרסיות וקשיים לאורך התהליך, תמיד קשובה וכל פעם מחדש מפתיעה ברגישות שלה לילד ולסביבה הספציפית שהוא חי בה. היא סירבה לקבל מאיתנו כל תשלום על הייעוץ והליווי בטענה שהשירות שלה הוא ללא מגבלת זמן.

מיכל, מה אפשר לומר? שום תודה שבעולם לא תצליח לבטא את התודה האמיתית שאנחנו חבים לך. זה נשמע אולי קטן ושולי בקונטקסט של כל מה שעברנו עם דניאל בחודשים האחרונים, אבל בזכותך הצלחנו לשמור על שפיות. להקשיב לקול הפנימי שלנו כהורים, זה שיודע הכי טוב מה טוב לילדים שלנו. להציב גבולות ברורים ולעמוד מאחוריהם אבל גם לדעת להרחיב את הגבולות האלו עוד ועוד, ולהיות שלמים עם עצמנו. להרגיש שאנחנו באיזושהי שליטה, גם אם עלובה וחלקית ביחס לכל מה שאינו בשליטתנו. זה כל כך הרבה יותר משינה! את רואה? בלי לדעת קראנו לבת שלנו על שמך :-)  

ומילה אחרונה, מילא ההערצה שלי אליך, את בעלי לא קל בכלל להרשים אבל לך הוא קורא “הקוסמת”.

אוהבים ומבטיחים לחזור לייעוץ כשמיכל ודניאל יהיו בני 16 ולא ירצו לקום לבי”ס.

איילת ואסף 

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מירב שלום,

 באוקטובר 2012 קראנו לך שתעזרי לנו עם השינה של בננו בן השנה וחמישה חודשים ואת הגעת במהרה. ערב שלם לימדת אותנו את חשיבות השינה, ביררת אתנו מה חשוב לנו ולאיזה יעד אנחנו שואפים ויצאנו ביחד לדרך. והדרך הייתה לא קלה ומפותלת עם המון קשיים בהתחלה שהתחלפו עם רגעי גאווה והצלחה.

לאורך כל הדרך היית זמינה וקשובה, עודדת ותמכת עם המון חום וסבלנות אין סופית. תהליך הלימוד הותאם לנו על ידך ולא הרגשנו שאנחנו מקבלים ספר חוקים אלא תמיכה ולימוד.

היום איתי כבר כמעט בן שנתיים, שהוא חולה אני אוספת אותו למיטתי בכדי לשמור עליו מקרוב ולהעניק לו חום ואהבה בכדי שיבריא במהרה, ואח”כ בהליך מקוצר שגם אותו את לימדת, איתי חוזרת לשגרת השינה. אנחנו מקפידים על טקס השינה, שאיתי מאוד אוהב, אבל יודעים גם להתגמש בנסיעות ואירועים.  אם פעם הייתי חייבת להישאר במיטה עם איתי מרגע שהוא נרדם.  היום כאשר איתי נרדם בסביבות השעה 19:30-20:00 אני פנויה לכל כך הרבה דברים ולשקט.

מירב, בתהליך איתך הרגשתי שחיזקת והעצמת את איתי והעצמאות שלו ואותי כאמא ועל כך

ברצוני להודות לך מעומק הלב.

תודה רבה רבה,

לילה טוב וחלומות שמתגשמים

מיכל מגן ובני הראל

 קריית חיים 2013

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

שלום לכולם,
אנחנו הגענו למרב לאחר לילות חסרי שינה ובעייפות כרונית ולא ידענו מתי אפשר כבר להייתעץ בנושא…
למזלנו בדרך פלא דרך הפייסבוק, (כן הפייסבוק גם מביא דברים טובים תתפלאו…) הגענו למרב.
מרב הגיעה לביתנו לשיחת ייעוץ, מהרגע הראשון ידעתי שיש עם מי לדבר.

מרב אישה מקצועית, מושכלת, והכי מהכל אמפטית, אימא אמיתית.
ישר הבינה את מצבנו חילקה לנו תוכנית עבודה ואמרה לנו תאמינו ותראו בעצמכם, יום יבוא ורק תשימו לו מוצץ והוא ייפול לישון. בעלי גיחך לאור אמירה זו, אבל עד היום הוא מזכיר לי, כיצד לא האמין, אך זה קרה, קורה. וזה מדהים.

אילי הקטנצ׳יק שלנו ישֵן לילה רצוף, לעיתים רחוקות מתעורר פעם וזה רק כי לא מוצא את המוצץ בין השמיכות.

אין כמו מרב, היא הצילה אותנו ועדיין ממשיכה להציל. אני מתקשרת עד היום לייעוץ, והיא מיד עוזרת לי ומרגיעה את הפניקה, היא תמיד יודעת מה לומר ואיך לייעץ ואני סומכת עליה לגמרי. אני מרגישה שהיא לימדה אותי כלי כיצד להתמודד עם נושא השינה.
תודה מקרב לב, מעריכים עד אינסוף.

משפחת להב, עודד טליה ואילי.

שוב תודה

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מתוך SMS שנשלח למרב מלקוחה (מרב הודתה לה על שהפנו אליה אליה משפחה לייעוץ שינה):

“את יודעת משהו, ברור שנפנה אלייך עוד אנשים, כי כשאתה מרוצה ממשהו, והקסם עובד גם חודשים רבים אח”כ (עברה חצי שנה מאז שסיימנו את התהליך עם אלנתן) אתה רוצה שעוד אנשים יהיו מאושרים. ואת עשית את הקסם הזה, תודה”.עדי גמליאל
◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

הגענו למיכל על סף קריסה. בתנו בת השמונה חודשים (דאז), למדה שינה עצמאית בגיל חצי שנה ולאחר כחודש וחצי החלה רגרסיה. היא צרחה כל אימת שהתקרבנו לחדר השינה, בכתה כאשר עזבנו אותה במיטה והתעוררה כל שעתיים בלילה. לא הצלחנו להבין מה השתנה פתאום ואיך לעזור לה ולנו לישון טוב. מסביבנו היה “רעש רקע” מתמיד של כל יודעי הדבר שניסו ללמד אותנו ש”אתם משכיבים את הילדה לישון כשהיא לא מספיק עייפה”, “תמוטטו אותה מעייפות ואז היא תישן לילה שלם”, “כנראה שאין לך מספיק חלב אז היא לא שבעה כשהיא הולכת לישון”. ידענו שאלו עצות לא טובות וחיפשנו פתרונות של ממש. קראנו כל פורום ומאמר שמצאנו בעניין הפרעות שינה ואז החלטנו סופית שהגיע הזמן להעזר ביועצת שינה. פנינו למיכל בעקבות המלצה מהדולה שלנו. דיברנו קצרה בטלפון והבנתי שאנחנו באותו ראש: היא לא הבטיחה קסמים, שלא יהיה בכי ושהכל יפתר תוך יומיים אלא תהליך עבודה ברור עם בתנו תוך ליווי טלפוני יומי שלה. קבענו להפגש לאחר שנכין יומן שינה ואכילה מייצג, ולאחר שנענה על שאלון הכרות. מיכל הגיעה לפגישה עם מידע רלוונטי והסברים על התהליך ואיך מתקדמים, ומשם התחלנו לעבוד. היא סיפקה תמיכה ובטחון שאנחנו בדרך הנכונה. כבר בלילה הראשון עשינו את הצעד המשמעותי וביטלנו את ההנקות המיותרות שהיו

היום, שלושה חודשים אחרי, חזרנו לישון לילות (כמעט) שלמים. ביתנו זוכה לשינה איכותית וראויה, וגם אנחנו סוף כל סוף פנויים לזמן איכות שלנו, מבלי להיות בחשש מתמיד שהיא “תיכף תתעורר”.

אנחנו עדיין נעזרים במיכל מדי פעם, כשחלים שינויים בבית שמשפיעים על הרגלי השינה, אבל אנחנו כבר על דרך המלך ומקווים שבקרוב מיכל כבר לא תהיה על החיוג המהיר
מיכל, תודה על כל העזרה. נשמח להמליץ עליך לכל המעוניין

.
משפחת קידר

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

הי מירב,
פתאום חשבתי על זה שלא ממש ניהלנו שיחת סיכום ולא ממש יצא לי להודות לך.
בגלגול האחרון ניסינו לאחר לו את ההשכמה ל-5 בעזרת השעון שבת, במשך תקופה ממש ארוכה הוא התעקש עוד להתעורר לפני (וזו גם הסיבה כנראה שלא דיברנו) עד שקרה הקסם וזהו. עכשיו הוא נרדם קבוע  ב-19:00 ומתעורר ב-6:00
השינוי הוא אדיר, אין בכלל עניין סביב נושא השינה. גל פשוט מתוק ושמח ורגוע ואני רוצה להודות לך על כך.
עשית עבודה מקצועית וטובה ורק בזכות הבטחון שנתת לנו הצלחנו להתמיד ולעשות את השינוי.
אני מודה לעצמי שלא בזבזתי שעות יקרות של שינה ופניתי אלייך בזמן.
אז שוב תודה, ונתראה בשכונה :)

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מרב היקרה,
פניתי אליך לייעוץ שינה כאשר כבר הכרתי אותך מקודם. היו לי ציפיות לתהליך מסוים, מידע, הכוונה וכו’.
האמת היא שהופתעתי מאוד לטובה.
כשהתקשרתי אליך, הייתי די מיואשת מקשיי ההירדמות של גלי ומחוסר השינה שלה בימים. פחדתי ממש כבר מנזק בריאותי.
ההסברים הפשוטים שלך, הנעימות (אפילו גלי השתכנעה בקלות לעבור לידיים שלך), הרוגע שאת משרה, התקווה שאת מכניסה בי בכל שיחת טלפון פשוט שינו את החיים בבית.
מתינוקת שהייתה נרדמת ב21:00 – 22:00 בלילה אחרי נדנודים, ליטופים, הליכות בכל הבית, בקבוקים ומה לא, הפכה גלי לתינוקת שאפשר בשעה 18:30 לומר לה לילה טוב, לתת נשיקה, ליטוף ופשוט לצאת מהחדר.
מתינוקת שהייתה ערה ברציפות שעות על גבי שעות במשך היום – הפכה לתינוקת שיודעת לישון גם ביום. תינוקת רגועה יותר ושמחה יותר – מה שהופך אותי לאמא שמחה יותר!
נכון, זה לא קסם וצריך לעבוד כדי להשיג את המטרות, כמו בכל תהליך שעוברים. אבל כאשר יש מישהו חיצוני שאומר שמה שאני עושה הוא נכון, איפה אני טועה, מי שמעודד, שלא נותן להתייאש – זה נותן המון. וכשעושים זאת כפי שאת עושה זאת – זה אפילו עוד יותר.
תודה שעזרת לי לעזור לגלי לישון. תודה על הסבלנות, ההקשבה, החיוביות. תודה שאת עונה לי גם על שאלות שבכלל לא קשורות לשינה.
תודה.
דנה

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

למרב מחוללת הניסים

עד גיל חודש וחצי, אלון, ילד חמישי במשפחה, נראה כמו הרפתקה קלה. תכננתי לחזור במהירות לפילאטיס ולעבודה מהבית. עם ילד כל כך שקט ונוח, מה הבעיה. בדרך לשיעור הפילאטיס הראשון מאז הלידה אלון פרץ בצווחות איומות, שהחזירו את שנינו הביתה, עוד בטרם נכנסנו לחוג. זה היה אלון אחר לגמרי, שהחליף לחלוטין את התינוק שהכרתי. אי שקט קיצוני, פרצוף ממורמר, ובעיקר, מעט מאוד שינה. השינה לא היתה רק מועטה, אלא גם קטועה, רצופת בכי וצורך בהרגעה, ולא ניתנת לניבוי או לתכנון. השינוי הזה שינה את חיי הבית. פשוטו כמשמעו. כל בני הבית, כולל הצעירים, חוו את חיינו שהסתובבו סביב הבכיות (המרובות) והשינה (המועטה) של אלון. בייביסיטריות הועסקו שעות מדי יום בנדנוד של העגלה בחדר חשוך, מתוך מאמץ לשמר את שנתו, שהושגה בעמל.

לא זכור לי שמי מארבעת קודמיו של אלון היה תינוק נוח, מרוצה וישן היטב. ההיפך. אבל אלון היה בהחלט אתגר מיוחד בכל קנה מידה. חשבתי שאלה השיניים המבוששות לבקוע, ועברנו סדרת טיפולים אצל מדקר סיני לתינוקות. חשבתי שמדובר בקושי על רקע ויסות חושי או רגישות יתר, והתייעצתי עם מרפאה בעיסוק. חשבתי שמשהו מאוד לא ברור מציק לו, ולקחתי אותו לטיפולי הילינג אצל מתקשרת. חשבתי שאולי יש רקע נוירולוגי-כימי לבעיה הלא מוגדרת שלו, וכמעט עברתי לגור קבוע במרפאת רופא הילדים (שזרק אותי מכל המדרגות ואמר שצריך סבלנות, ועד גיל שנתיים אלון יירגע מעצמו. פגשתם כבר אם שנרגעה אחרי מסר כזה?). אלון נשאר עצבני, לא ישן, לא מרוצה, לא מוכן לקבל מטפלות או בייביסיטרים חדשים, צורח בנסיעות, ומתקשה מאוד להירגע גם כשכל הסביבה מתגייסת.

לקראת גיל 8 חודשים, התחלנו בתהליך הקניית הרגלי שינה לאלון עם מרב. זו לא היתה הפעם הראשונה. כשנה וחצי לפני אלון נעזרנו בה כדי “לסדר” את שנתו של תומר, בן שנתיים וקצת היום. עברנו עם תומר תהליך של כחודשיים לא קלים, שבסופם תומר אמנם למד לישון לילה רצוף בן 11-12 שעות, ולהירדם בכוחות עצמו. מרב ליוותה אז את התהליך בגבורה, וספגה הרבה תסכולים ויאוש מכיווננו. למרות שלא האמנתי בשקל שנצליח, זה עבד, ועובד היטב עד היום.

“אהה”, חשבתי ברשעות בלבי, “עם תומר מרב הצליחה, כן? חכמה גדולה. נראה אותה מצליחה עם אלון. את האגוז הקשה הזה אין מי שיפצח”. להגנתי ייאמר שהזהרתי אותה והשארתי לה פתח מילוט. אמרתי לה, שהיא עוד יכולה לברוח. תשובתה היתה פשוטה: “למה? אני רוצה לעזור לך ולאלון!”

ובכן, ככה, בלי שום אמון מצדי ביכולות של אלון להשתפר ובכוחם של הפטנטים של מרב להשפיע עליו, עשיתי כמו ילדה טובה כל מה שהיא אמרה. בדיוק-בדיוק, מאל”ף ועד תי”ו. וכשלא הייתי בטוחה, שלחתי אליה מסרון היסטרי ובו שאלה, שזכתה למענה מיידי.

זה אולי יישמע כמו רומן למשרתות, אבל תוך חודש, התמונה התהפכה, וקיבלתי בפעם השנייה, אלון חדש לגמרי. ילד שמושכב במיטה בשש בערב, מרדים את עצמו עם חיוך, ישן ברצף עד שש וחצי בבוקר, ואז קם שמח ומרוצה לאתגרי היום החדש. יש לו סדר יום הגיוני וקבוע, ולפני כמה ימים הוא נכנס לראשונה למעון, ללא כל קושי. להיפך, הוא הילד “לדוגמה” כשהמטפלת מעוניינת להצביע על הסתגלות מוצלחת וחלקה.

מי היה מאמין? אני לא. מרב כן. כששאלתי אותה באחד המסרונים אם יש נסים, היא ענתה שאולי יש, אבל הם באים כשעובדים נכון מול הילד. אז הנה, אלון הוא הוכחה מובהקת וחד משמעית לכך שילדים משתנים ומשתפרים, ושיש למרב דרכים לעזור להם ולהורים שלהם, ולחולל עבורם נסים.

שלך,

נטע דמתי

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מיכל היקרה,
פנינו אליך בתקופה של יאוש. תשושים מחוסר שינה ומנסיונות להבין למה לאיתני שלנו כל כך קשה לישון.
מסביב לא הפסקנו לשמוע חברים ומכרים, נשבעים שאין דרך אחרת – צריך לתת לילד לבכות. פשוט לצאת מהחדר ולהניח לו לבכות, עד שירדם.
סרבנו להאמין שאין דרך אחרת. חיפשנו יועצת שינה שמאמינה שאפשר וצריך לתת מענה לבכי, ועובדת בשיטה עדינה, ושמתאימה עצמה לתינוק הספציפי, לפי צרכיו האישיים.

כיוון שאנו מתגוררים בחו”ל, קיימנו את השיחה הראשונה דרך סקייפ. כבר אז גילנו כמה סבלנות, רוך ושלווה את משדרת. הבטחת לנו תוצאות, אך חשוב מזה, הבטחת שאת איתנו בכל צעד, ושאת שם לענות על שאלות, לתמוך ולחזק ברגעים הקשים ולהזכיר שוב ושוב שזה אפשרי.

ליווית אותנו בתקופה של המון שינויים, נקודות שבירה, משברי אמון (בעצמנו) ושמחת איתנו בהישגים מרשימים שהגיעו מהר יותר ממה שחשבנו.
דאגת כל הזמן לשאול שאלות ספציפית על איתן ועלינו, כדי להחליט על הצעד הבא תוך התחשבות בנתונים האישיים שלו ושלנו כמשפחה, ולא פעם עזרתי לי לחשוב “מחוץ לקופסא” כשהגעתי לצומת דרכים.

אין לנו מספיק מילים להודות לך על השינוי העצום שעזרת לנו לחולל. על הכלים שנתת, התובנות שהדרכת אותנו אליהן, הסבלנות והאדיבות האינסופית (גם כשהפרשי השעות בנינו דרשו שיחות לילה מאוחרות..)
אנו מרגישים שעלית מעל ומעבר לציפיותינו ומודים לך מקרב לב.

היום, בכל ערב, כשאנחנו מניחים את איתן במיטה, אומרים “לילה טוב” וסוגרים את הדלת, אנחנו עדיין מרגישים צורך קטן לצבוט את עצמנו, כדי לוודא שזה לא חלום

אז שוב – ה מ ו ן תודה!!!

משפחת איל

 

 

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊


מיכל המקסימה


ב 1/6 בדיוק פנינו אלייך מותשים עד מאוד, מתוסכלים ומיואשים בעיקר. הלילות היו כימים, לא היייתה לנו דקת פנאי אחת, העיניים היו נפוחות מחוסר שינה והגוף כאב מחוסר מנוחה, ולא בדיוק זכרנו מתי ישנו בפעם האחרונה לילה שלם. 

ואז את הגעת ועשית את הלא ייאומן, אחרי פחות מחודש נויה ונהוראי ישנו כבר כמעט לילה שלם ואחרי חודש וקצת קרה הדבר לו ייחלנו יותר מכל, נויה ונהוראי ישנו לילות שלמים ושלווים, ואנחנו זכינו לישון לילות שלמים יחד איתם!!  אחחח איזה כיף!!צוחק

כבר משיחת הטלפון הראשונה בינינו כבשת אותי באישיותך המקסימה, בסבלונתך, החום והרכות שבך, חוש ההומור, המקצועיות, בהבנה שלך את מצוקתינו….וזה מה שבעצם גרם לי לבחור דווקא בך. מדהים לגלות שמעבר למקצועיות, כמה שיחסי אנוש מצוינים ותקשורת בינאישית מעולה עושים את ההבדל הגדול בין שירות טוב לשירות מעולה!!

השבוע זהו השבוע השמיני מאז התחלנו את התהליך, ואני רוצה להגיד לך מיכל יקרה שהחזרנו לנו את השלווה, הרוגע ונחת לבית, את איכות החיים ואפשר להגיד שממש ריפאת אותנו ממחלת חוסר השינה האיומה הזו, ובעיקר בעיקר עזרת לילדים המדהימים שלנו לישון כמו שצריך לישון, לישון בשלווה ובכיף!!

הודות לך קיבלתי את הביטחון והכלים להתמודד עם כל בעיה או מכשול שאתקל בו בעתיד, אז שוב, המון המון המון תודות לך מיכל יקרה, שמחתי על שבחרתי לפנות לקבלת עזרה מאישה מקסימה כמוך ולא להתמודד עם זה לבד, כעת אני יודעת שלבקש עזרה זו לא בושה ושיועצת שינה זו לו שטות, אלא זה באמת עובד!!!

אני שמחה שלא חיכיתי שזה יסתדר מעצמו כמו שרבים המליצו לי, אני יודעת שאני אמליץ לאחרים לא להמשיך לסבול, כי עכשיו אני יודעת שלא רק אנחנו ההורים סובלים מקשיי שינה, אלא הילדים הם הסובלים העיקריים.

המון תודות


יפית ובני אבשלומוב

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מרב יקרה,

רציתי לשתף אותך בהרדמה מקסימה שחווינו היום.

שמתי את הכסא בפעם הראשונה והתישבתי אחרי הסיפור, טויה התקרב לעברי אמר “אמא” כמה פעמים, פעם אחת עניתי ואמרתי :”לישון, לילה טוב”

הוא ירד בשקט מהמיטה לקח את מנורת הלילה (פעם ראשונה שאני שמה מנורה), ופשוט הסתובב איתה לאט לאט מסביבי (לא מחוברת לחשמל),

 היד שלו היתה במגע איתי לאורך הסיבוב, אבל זה היה מתוך צורך בבטחון ולא יצירת תשומת לב. אני רק נשמתי…

בתום הסיבוב הוא הלך לאט למיטה, הניח ראש לכמה רגעים, אח”כ טיפס לאט ונשכב בקצה המיטה (הכי קרוב אלי).

לאחר כמה רגעים שיחק עם הידיים, וכל כמה זמן עשה עוד גילגול לעבר מרכז המיטה

עד שנרדם…

זה היה מאוד מרגש. הכל קרה בתנועות איטיות ומתוך העולם שלו כשרואים שהרצון שלו מוביל אותו, והבנת הסיטואציה

כמו ריקוד בוטו (מכירה? ריקוד יפני שקורה מאוד לאט, מכונה ריקוד הנשמה).

העצות שלך כל כך חכמות ועם עומק. זה היה כל כך נכון לא להחזיר אותו למיטה, זה איפשר לו לחזור בעצמו.

ולא בהכרח לומר “שים ראש”.

גם ההתרחקות ההדרגתית נכונה בעיני.

מקוה שימשיך ויהיה קל, למרות שאני כבר יודעת שאין לדעת מראש עם ילדים, אבל זה בהחלט היה מעורר השראה.

תודה רבה וליל מנוחה

צפרירה

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מיכל אהובה,

ההכרות בינינו ארוכה ומיוחדת. כבר בשיחת הטלפון הראשונה שבית אותי בקסמך.

שנה לאחר פגישתנו הראשונה, 9 חודשים לאחר לידת הבנות, 9 חודשים של רכבת הרים שבה את תמכת, הרגעת ונתת עצה טובה, אז פניתי אלייך בפניה נואשת שאני זקוקה לשינה.

היום, אחרי 4 חודשים שאנחנו ישנים בלילה אני רוצה להודות לך על שהחזרת את השינה לביתנו הקט. בתהליך נעים וקשוב לצרכינו ולצרכי הבנות הגענו למטרה.

כל שאלה, תהייה, תלונה תמיד נענתה בחיוך ובשמחה ותמיד בהקשבה מוחלטת. העצות שנתת לי מלוות אותי כמעט כל יום, בכל תחום בגידול הבנות.

מיכל, תודה!!

אוהבים שי ותמיר, אלה וגאיה.

 ◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

למרב,

מה כותבים במכתב תודה?

המטרה, כמובן, להודות על כל התהליך- מהתחלה ועד הסוף, מפגישתנו הראשונה אצלנו עד סוף התהליך.

אז חשבתי והגעתי למסקנה שאפשר להודות

על הנכונות והתמיכה- על כך שתמכת בכל הקשור לשינה עם התינוקי כמובן, אבל לא עצרת שם… עזרת גם עם הילד הגדול, בשאלות ותהיות.

על הזמינות הרבה- כולל סמסים בזמן השכבה, כולל סמסים בזמן השכבה ביום שישי בערב !!, כולל מיילים, טלפונים וסמסים לאורך כל שעות היום, שמלווים תמיד עם ההרגשה שזה בסדר, אני לא מפריעה :)

אפשר ואני רוצה כמובן, להודות על הרוגע, הנעימות, על הזרימה איתי ועם האינסטינקטים שלי,

על הקניית הרגלי השינה בדרך קלה – הרגלי שינה זה לא קל. התהליך לא קל. הבכי וההתמודדות איתו ועם הרגשות שעולים בעקבותיו לא קלה. אבל הדרך, תודות לך, עברה בקלות.

ועל כך שהשלם עולה על סך חלקיו…

ושוב תודה.

יערה.

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מרב היקרה,

ברצוני להודות לך על עזרתך הגדולה,  על כך שתמכת בי וליווית אותי לאורך כל התקופה הלא פשוטה.

אני בעצמי למדתי פסיכולוגיה ומאד מאמינה בשיטה שלך. לפני שהתקשרתי אלייך קראתי הרבה מאמרים בנושא וראיתי הרבה סרטונים בהם מסבירים היטב איך ללמד תינוקות לשינה בריאה ועצמאית, אבל היה ברור שלבד אני לא אצליח. בעלי כמו רוב הגברים אכן תומך ומעודד, אבל ברגע האמת לא יכול לספק תשובות ופתרונות חלופיים לבעיה.

אני בעלת התמדה וסבלנית  אך גם אצלי היו ימים קשים בהם כמעט נשברתי. תודה לך מירב שהיית לצדי באותם ימים  של “כמעט”, תודה שהיית פנויה בכל שעה והקשבת. המקצועיות וניסיון החיים שלך עזרו לאושר שלנו ללמוד התנהגות חדשה.

לפני התהליך אושר ישנה במהלך היום בכל מקום אפשרי, רק ש”תישן”. הייתי ממציאה כל הזמן “קומבינות” עבורה כדי להשכיב אותה לישון. השכבתה לקראת שנת הלילה הייתה יכולה להגיע עד שעתיים, שבמהלכן היינו אני ובעלי לפי התור מנדנדים אותה  על הידיים וכשהיינו מניחים אותה במיטה היא הייתה מתעוררת בבכי.

כיום אושר בת חצי שנה. היא יודעת להירדם בכוחות עצמה לשנת הלילה וישנה במיטתה עם מוצץ במהלך היום. אין יותר הירדמות עם בקבוק או על הידיים, אין יותר כאבי גב ולחץ בתוך המשפחה. היום אושר ילדה חייכנית ופעילה, יודעת להירדם במיטה ויש לה סדר יום.

בחום לב אני ממליצה להורים המתלבטים או המפחדים מהתהליך להזמין לחייכם את מירב.

תודה לך מירב על הכול.

בברכה,

אירית.

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מרב,
כמו שכבר אמרתי לך כמה פעמים- את פשוט שינית את חיי! וכל יום בשבע בערב אני מודה לך מחדש!
כשביתי השניה היתה בת 4 חודשים חזרתי לעבודה, ופשוט לא יכולתי לתפקד מעייפות. הייתי חוזרת מוקדם יותר מהעבודה כדי שאצליח לישון לפחות שעה עד שחוזרת הבת הגדולה, ולתפקד עד ששתי הבנות נרדמות. לא ישנתי יותר מ3 שעות רצוף במשך יותר מחודש (בעלי לא יכול היה לעזור כי הקטנה ינקה…) והחיים שלי היו פשוט סיוט מתמשך.
ניסתי כמו כולם לעודד את עצמי שזה יעבור, בטח שיניים… עד שחברה מהעבודה סיפרה לי עליך והמליצה בחום. היום, אחרי בסך הכל חודש וחצי החיים שלי חזרו לשגרה ואפילו השתפרו. הבת שלי ישנה בשבע בערב, וקמה בבוקר לינוק. גם כשרציתי להישבר ולהפסיק בתהליך רק בזכותך המשכתי. וזה בעצם כל הסוד. כמו שאמרת, אין לך שרביט קסמים, יש לך פשוט המון ניסיון ועוד הרבה יותר סבלנות ורוגע.
היום לא ברור לי איך הורים עדיין ממשיכים לחפש תירוצים מדוע הילדים לא ישנים טוב במקום לפנות לאנשי מקצוע ופשוט ללמד אותם לישון. אני בכל מקרה ממשיכה לספר מניסיוני לכל מי שאני מכירה וממליצה עליך בחום.
מירב יהודה

 

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מרב, מלאך השינה שלנו!
הגענו למרב די מיואשים אחרי חצי שנה של לילות בלי שינה, לילות בהם הפיצקית המקסימה שלנו הייתה מתעוררת המון פעמים בלילה ולהרדים אותה היה לוקח שעה עד שעתיים.
ניסינו את כל השיטות וחשבנו שאנחנו מסוגלים להתמודד לבד, חוסר ההצלחה עשה אותנו רק מיואשים יותר.
הרגשנו שאנו חייבים לפתור את זה, והגענו למרב.
יום למחרת מרב הגיעה אלינו הביתה, ישבה איתנו 3 שעות וגילינו אישה חמה, מקסימה, נעימה ובסוף המפגש הרגשנו שיש תקווה.
כשמרב אמרה שיום אחד פשוט נגיד “לילה טוב” אחרי הסיפור, נצא מהחדר והפיצקית שלנו תירדם בלי דרמות – זה נשמע לא מציאותי.
אבל הנה, היום הזה הגיע.
בדרך התמודדנו עם המון סיטואציות שונות (יש לנו בת יצירתית) ולכל סיטואציה מרב מצאה פתרון מתאים.
בזכות מרב שהייתה זמינה כל הזמן בטלפון, במייל או בסמס בלייב תוך כדי ניסיונות הרדמה הכל היה הרבה יותר פשוט והצלחנו להגיע למטרה.

מרב, המון המון תודה על הכל.
לילה טוב
מאיה ותום

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊
למיכל,

טוב שהגעת אלינו הביתה, ולא אנחנו היינו צריכים להגיע אלייך, כי בטח היינו עושים תאונה בדרך…

אחרי 13 חודש בהם לא ישנו רצוף יותר מ-3 שעות, נראה לנו שמשרד התחבורה צריך לאמץ אותך כיועצת.

את החיפוש אחר פתרונות לבעיית השינה של ביתנו הבכורה התחלנו מאוד מוקדם, אבל בגיל 6 חודשים הבנו שספרים ועצות סבתא לא יעזרו, והתחלנו לכתת רגלינו בינות מומחים.

לכל אחד הייתה גישה שונה, לכולם היה הסבר טוב והגיוני למה השיטה שלהם תעלים לנו את השקיות מתחת לעיניים, אבל הבת שלנו, כנראה, פעלה מתוך היגיון אחר, ואף שיטה לא צלחה.

קסמים של “תוך יומיים היא ישנה לילה” או “בשבוע הבא היא כבר תקום רק פעם אחת” היו, כדרכם של קסמים, אשליות.

הקטנה הייתה מתעוררת כל 40 דקות בכל ערב, ובהמשך הלילה כל שעה-שעתיים. היא גם לא ידעה לישון צהריים, כך שאפילו השלמת שעות שם לא הייתה בנמצא.

הגענו אלייך מיואשים מאוד – אחרי 7 חודשי חיפוש, כבר מזמן היינו מוכנים לעשות הכל (וגם לשלם הרבה) כדי למצוא מזור, אבל כבר לא כל כך האמנו שמישהו יכול לסייע לנו.

בסוף, הסתבר שלא היינו צריכים לעשות כל כך הרבה (וגם לא לשלם הרבה) כדי להחזיר לעצמנו את הלילות, ולא פחות חשוב – את הערבים.

ניסינו שנינו (האבא והאמא הטריים), לאורך ההתקדמות האיטית אבל המתמדת של ביתנו בעולם השינה הרצופה, להבין מה היה שונה בשיטה שלך מהשיטות הרבות שנחשפנו אליהן במהלך הדרך.

אין לנו ספק, שגורם משמעותי ביותר הייתה הזמינות המתמדת שלך, הסבלנות וההדרכה הצמודה היומיומית, שאפשרה לנו להרגיש בטוחים (ולשדר את זה לילדה) במה שאנחנו עושים.

כל פיפס קטן וכל התעוררות עברו תדרוך, וניתן פתרון לכל תהייה שלנו.

דבר נוסף שהיה משמעותי עבורנו ועבורה היה עדינות התהליך – ההדרגתיות שבו, מינונים נמוכים (אבל כנראה הכרחיים) של בכי, כך שגם אנחנו יכולנו להרגיש שאנחנו לא מתעללים בבת שלנו, אלא באמת מלמדים אותה לישון.

אנחנו יודעים שגם עבורך לא היינו מקרה קלאסי… מראש ידעת להגיד שהתהליך הרגיל לא “יתפוס” אצלנו. לקח לקטנה חודשיים עד שהצליחה להשלים לילה שלם של שינה, אבל לכל אורך הדרך ליווית אותנו בסבלנות אין קץ, עודדת אותנו כאשר הרגשנו שאנחנו “תקועים”, ושכנעת אותנו לדחוף קדימה את התהליך ולהאמין שיום יבוא, והלילה יעבור בשלום.

היום זה כבר כל כך טבעי לנו, וכמעט שכחנו את הערבים בהם לא היינו מצליחים לראות רבע שעה של טלויזיה או לאכול ארוחת ערב מבלי להתרוצץ הלוך ושוב, את הבקרים בהם אמרנו שיותר כבר לא נוכל להמשיך ככה, ו”מחר בלילה היא יכולה לבכות רצוף כל הזמן, אנחנו חייבים לישון”. רק לפעמים, כשהיא חולה, אנחנו נזכרים איך נראו פעם חיינו.

“תודה” לא ממש תספיק, וגם “רבה” לא בדיוק תכסה,

אבל מכיוון שזה כל מה שניתן לומר,

לא נותר לנו אלא לברך על היום בו התקשרנו אלייך,

ולהודות לך מכל הלב על הדרך והתוצאה המוצלחת.

תודה רבה,

גיתית ואביב.

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מרב היקרה,

חשבתי שבילד השני אני כבר אהיה הרבה יותר חכמה ולא אתן לשינה שלנו (ההורים) להדרדר לרמות קריסה כמו עם ילדתנו הראשונה. אז חשבתי.

איפה שהוא, מתי שהוא ואיך שהוא מתוך עייפות הבנתי שאנחנו צריכים עזרה. החיים שלנו עמוסים בהרבה מאד דברים ואנחנו פשוט לא מצליחים לתפקד כמו שהיינו רוצים בגלל העדר השינה. מתן שלנו כבר היה בן למעלה משנה וחצי ועדיין עמוס בהרגלים: לישון איתנו במיטה, לקבל בקבוק וכו’.

אחרי שנפגשנו וקבענו מה עושים הרגשתי שיש לי אומץ לצאת קדימה לדרך. אני חושבת שעמוק בפנים ידעתי מה אני צריכה לעשות (אבל לא ידעתי בדיוק איך) והירידה לפרטים איתך חיזקה אותי בדרך. כמו כן, עזרת לי ולרונן לתאם עמדות וליישר קו כהורים, מה שכה חשוב כשיוצאים לדרך הזו.

אבל זה לקח הרבה יותר מפגישה. היו עוד הרבה שיחות טלפון ותיאומים וחיזוקים ומחשבות. גם מאד מאד עזרת לנו למצוא את האיזון בין הצרכים של הילדה הגדולה לאלו של מתן ואיך בכל זאת מצליחים לקחת את מערכת היחסים הנפלאה של שניהם אל תוך שנת הלילה. במידה רבה היית יועצת השינה של כל המשפחה!

אז התכנית עבדה מייד ואנו הרווחנו שינה רצופה שהייתה כה חסרה לנו!

אם יהיה ילד שלישי, אני יודעת שאפנה אלייך שוב והפעם לא אחכה כל כך הרבה זמן!

המון המון תודה, אני בטוחה שאת נושאת ברכה בעמלך כי את עוזרת מאד מאד לכולם!

עדנה

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מיכל יקרה,
פנינו אליך כשהתאומים שלנו היו בני 5 חודשים והרגשתי שהרגלי השינה שלהם לא מאפשרים לי ליהנות מהם. הלילות היו איכשהו סבירים, אבל הימים.. היינו צוחקים שהם ישנים בשיטת “המיטה החמה”, בכל רגע נתון אחד מהם ישן והשני ער. לא הייתה לי שנייה לנשימה במשך היום וכל הזמן הייתי עסוקה בהרדמות והרגשתי כמו שוטרת. חלמתי על הרדמות רגועות, נטולות בכי ודרמות ועל כמה דקות במשך היום בהן שניהם ישנים, לשתות קפה (חלומות צנועים של אמא מתחילה לתאומים).
בפגישה שלנו היית מקסימה ואמפתית למצבנו כמו שרק אמא לתאומים יכולה להיות. הדרכת אותנו צעד אחד צעד ברגישות ובסבלנות עם המון ידע מקצועי והסברים מפורטים. הרגשנו שאת באמת מנסה להתאים את התהליך אל מי שאנחנו ואל הילדים הספציפיים שלנו ולא פוטרת אותנו בנוסחאות פלא ובאקסיומות. במשך מעל חודש היינו משוחחות על בסיס כמעט יומי, ותמיד בסבלנות ובאכפתיות ועם הרבה הומור. תמיד מציגה את כל אפשרויות הפעולה ומאפשרת לנו לבחור את זו המתאימה לנו.
ועכשיו, כחודש וחצי אחרי תחילת התהליך, שניהם ישנים ביחד לאורך היום, נרדמים כמעט עצמאית במיטות עם מינימום התערבות מצידנו והכי חשוב, אני מרגישה שיש לי את הכלים להתמודד עם שינויים בדפוסי השינה שצפויים להתרחש לאורך החודשים הקרובים ויודעת שיש לי תמיד למי להתקשר לקטר על מר גורלי :)
תודה על הכל. שמחנו להכיר אותך, גם ברמה האישית וגם המקצועית, ואני שולחת לך מחשבות חיוביות עם כל כוס קפה שאני שותה בזמן שהילדים ישנים..
אילת

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

 

מרב,

כשפנינו אלייך היינו בסיטואציה מאוד לא נעימה בחיים, התינוקת שלנו “פירפרה” אותנו בלי סוף בלילות וניהלה את כל הבית במשך כמה חודשים. בעלי ואני הסתובבנו כמו זומבים במשך היום והמצב היה בלתי נסבל. שמעתי עלייך מחברה משותפת והרמתי טלפון. באותו רגע היה לי ברור שאני נכנסת איתך לתהליך ולא משנה כמה זה עולה (מה גם שהתהליך אצלך היה הזול ביותר מאלה שבדקתי ושתאמו את הגישה שלי). היום אני יכולה להגיד שזו ההשקעה החכמה ביותר שעשיתי מאז שנולדו הילדים.

כבר בימים הראשונים היה שיפור משמעותי בלילות וגם בשינה של היום, נכון, היו רגעים קשים, ולא מעט, אבל בעזרתך צלחנו את כולם. תמיד היית שם, בטלפון או במייל, לא פעם הוצאתי עלייך את כל התסכולים שלי, כשהיא עדיין לא נרדמה ואת תמיד חיזקת ודאגת להגיד ש”הכל יהיה בסדר, עוד קצת והיא תירדם” ובאמת כך היה.

לאחר כשבועיים התחלנו ליהנות מלילות שקטים וארוכים ולאחר שמונה שבועות כשסיימנו את התהליך לגמרי גם ההשכבה הייתה דבר פשוט מאין כמוהו והחיים בבית חזרו למסלולם.

גם היום, 7 חודשים אחר כך אנחנו עדיין נהנים מלילות שקטים ואף שן שיוצאת, מחלה, ערב חג או חופשה משפחתית לא מצליחים לקלקל את ההרגלים הטובים שלה.

אני לוקחת הרבה מהתהליך שעברנו איתך, למדתי המון על ההתמודדויות על הילדים, לא רק בנושא השינה. המקצועיות והסבלנות שלך ראויים להערכה והערצה. לא פעם חשבתי לעצמי שאת לא מתוגמלת מספיק ביחס לרוחב הלב, למקצועיות ולזמן שאת משקיעה.

ללא ספק אמליץ עלייך לחברים.

תודה רבה על הכל,

איה דבורין

וכל המשפחה.

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

את מיכל פגשתי לראשונה כאשר הגיעה לדבר על ייעוץ שינה בקבוצת האמהות בה השתתפתי. המפגש הקצרצר הזה שכנע אותי שהגיעו מים עד נפש, שעכשיו הזמן לפעול, ושמיכל היא הבנאדם הנכון למשימה. היא הקרינה רגישות וביטחון, השילוב המדויק לו הייתי זקוקה כדי להתחיל את התהליך.

מיכל פגשה אותנו כאשר אביגיל הייתה בת 9 חודשים, תינוקת שישנה שינה רצופה יחסית, אך נרדמה לאחר בכי היסטרי שנמשך שעה (אם לא יותר) בכל הרדמה, והתעוררה בשעות שהבנו מהר מאוד ממיכל שהן לא בוקר (!).

מיכל הבהירה לנו למה אנחנו יכולים לצפות מאביגיל, חיזקה אותנו בדברים שעשינו בצורה נכונה, ונתנה לנו מסגרת ברורה לעבוד איתה. תהליך ייעוץ השינה היה מותאם לאביגיל, מובנה וברור. היה לרשותנו ספרון מיוחד אותו מיכל יצרה עבורנו, כזה שסידר לנו את התהליך לפי כל שלב וענה על כל שאלה שהייתה לנו עוד לפני ששאלנו אותה. היה ברור מלכתחילה שמיכל פנויה בכל עת לענות על שאלות שעלו, להקשיב לתסכולים שלנו ולהציע דרכים חלופיות למה שהרגשנו שלא עובד עם אביגיל, ולא פחות חשוב, היה ברור שמיכל מאמינה שהתהליך אפשרי ושאנו מסוגלים ליצור את השינוי שכל כך ייחלנו לו.

ואכן, העקשנות והאמונה עזרו, והיום טפו טפו טפו, אביגיל נרדמת בקלות וישנה לילות שלמים וארוכים. כנראה שנמשיך להתעורר יחד עם הציפורים, אבל קשה להתלונן אחרי שהיא ישנה 11 שעות רצופות.

כעבור יותר משנה, מיכל ואני עדיין בקשר, ואני שמחה לבשר שהעדכונים הם ברובם משמחים. פה ושם כאשר עולה שאלה, אפילו כזו שלא קשורה לשינה, אני תמיד יודעת שאמצא אוזן קשבת ונכונות אמיתית לעזור ולחלוק ידע.


ליבי ונמרוד וולף 

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

 

מרב,
תודה על תשומת הלב והמעקב
חזרנו ביום ג’ שעבר מחו”ל – היה נפלא ומקסים
לסיכום התהליך, השינוי היה מהיר ומוצלח
כבר לפני הנסיעה מאיה נרדמת לבד במיטה שלה וישנה כל הלילה
בטיול היא היתה פשוט כוכבת – לקחנו איתנו מצעים שלה ומגן ראש
ובכל מלון היא פשוט הניחה את הראש במיטה ונרדמה
ישנה בוקר בעגלה, צהריים מאוחרים במלון (עם כולנו…) וערב מתי שרק שמנו אותה צנחה שוב
בהמשך הטיול אפילו הסתנכרנה עם שעות השכבה מאוחרות יחסית ואיפשרה לנו לקום בבקרים אחרי 8:00 (!)

תודה על הליווי ועל ההתעניינות
אנחנו מרגישים שהליווי מאוד עזר לנו ונתן כלים מעשיים
והכי חשוב – הילדה ישנה !
תודה תודה,
גל ודן.

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

 

פנינו למיכל כשעומרי היה בן 11 חודשים, עם שתי בעיות מרכזיות: נירדם רק על הידיים (וכמובן שמתעורר כשמניחים אותו) ובלילה מתעורר כל שלוש שעות לאכול.

הרעיון לפנות לאם-פטיה הבשיל במשך כמה וכמה חודשים אבל ההחלטה נפלה אחרי משפט שקראתי באחד הפורומים באינטרנט: כהורים, אנחנו משקיעים המון בדברים לילדים שלנו שרבים מהם לא באמת נחוצים, אבל כשזה מגיע לייעוץ שינה, שבא לשפר את איכות השינה של הילדים וההורים כאחד, אנחנו מהססים או מוותרים…..

תחילת התהליך לוותה בחששות גדולים, בעיקר שלי (האמא..) אבל השיפור היה מהיר מאוד והתברר שעומרי לומד מהר וממש חבל שלא עשינו את זה קודם ;-) . מהר מאוד הגענו למצב שהוא זה שמוביל את התהליך, בקצב מהיר ממה שאני הייתי מוכנה לו.

מיכל הסבירה לנו את התהליך ואת “שיטת העבודה”, נתנה מענה לכל השאלות וה”אם ואם ואם” שלי (והיו הרבה כאלה) והייתה איתנו בקשר יומיומי לעדכונים, הצעות ועידוד. היא הביאה לתיאום בינינו כך שעומרי הבין תוך כמה ימים שאין לו ברירה אלא להתקדם עם התוכנית.

אמנם יש עדיין מידי פעם נפילות ומעידות, אבל יש גם ילד שמבקש בעצמו להיכנס למיטה כשהוא שבע מהבקבוק, נרדם לבד וישן לילות (כמעט) רצופים.

מיכל הייתה מוכנה לכל תרחיש ונתנה גם יד חופשית כשראתה שיש התקדמות או כשניראה היה שייתכן שמשהו אחר יעבוד.

הידיעה שיש מישהו מקצועי איתנו בתהליך הזה עשתה את ההבדל.

מיכל תומכת, מעודדת וגם “מיישרת” כשצריך, והכל עם המון סבלנות ונועם.

מיכל- המון המון תודה, אני כבר מזמן ממליצה עלייך לכל מי שרק אפשר

ליאור, אלה ועומרי

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

 

 

לכל מאן דבעי,

ברצוני לספר את סיפור ההיכרות של משפחתי עם מרב מיליק כיועצת שינה.

הגענו למרב מיואשים לחלוטין לאחר שנה וחודש של חוסר שינה. התינוקת הפעילה שלנו התעוררה מאז לידתה ועד לגיל זה שלוש-ארבע פעמים בלילה, ולא הצליחה להירדם לבדה במיטה.

לאחר התלבטויות והיסוסים רבים, ולאחר שקיבלנו המלצות חמות על מרב, החלטנו כי אין לנו מה להפסיד עוד וכי העייפות שלנו שווה כל מחיר כספי. פנינו אל מרב בבקשה כי תעזור לנו ללמד את התינוקת להירדם, ובשאיפה לישון לילה שלם.

מרב ישבה איתנו בסבלנות אין קץ, הסבירה וענתה לכל שאלותינו, ובנתה לנו תכנית שינה המותאמת ספציפית עבור הילדה שלנו ומה שכנראה מונע ממנה להירדם. קיבלנו ממנה חוברת כתובה וברורה שבה מוסברת התכנית על כל שלביה, ויצאנו לדרך.

לאורך כל התהליך, שאמור להימשך מספר שבועות, מלווה מרב את ההורים בליווי צמוד ככל הנדרש, בסבלנות וברוך עונה על כל השאלות והתהיות, תומכת ומחזקת בתהליך שלעתים נראה בלתי אפשרי.

וכיום, שישה שבועות לאחר תחילת התכנית של מרב, התינוקת ואני ישנים לילה שלם! היא נרדמת לבדה, במיטה, ללא צורך במגע או בכל גירוי חיצוני מאיתנו. התינוקת אפילו נרדמת בשעות היום, מה שלא קרה מעולם עד כה!

התמדנו בתכנית, ואנו מרוצים בצורה יוצאת מהכלל ממרב – לא רק מהתוצאה אלא גם מהדרך, מהליווי ומהתמיכה, מהאמפטיה ומההבנה!

ממליצה בכל פה על מרב, זה ממש עובד.

 

בברכה,

מאיה

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

 

למיכל המקסימה

עברה כבר חצי שנה מאז שנפגשנו בפעם הראשונה אצלנו בבית. היינו עייפים ומבולבלים ובעיקר מיואשים וחסרי אמונה שנצליח אי פעם להרדים את נויה במיטה ולא לקפץ איתה וללכת איתה הלוך ושוב עד שתירדם…. שלא לדבר על לישון לילה שלם!
הפגישה הייתה נעימה וברורה, הרגשנו שיש על מה לעבוד ובעיקר שיש מי שמקשיב ומבין ויודע לעזור. כשהתחלנו את התהליך היה מאאאאאאאאאאד קשה, לנו וגם לה…. אבל תמיד היית זמינה לשאלות ולדיווחים, תמיד נתת מילה טובה כשהיה צריך והכל התנהל בכיף ובחברות. אז… התחלנו לראות תוצאות- זמני ההרדמה התקצרו, הבכי נחלש בהדרגה ופחות ופחות רצינו לבכות ביחד איתה כי הבנו שלכולנו מתחיל להיות קצת יותר טוב… :) אבל הכי חשוב- התחלנו לישון הרבה יותר טוב!
היום היא כבר ישנה לילות שלמים, ההרדמות (לרב…) קצרות ונעימות והכל בזכותך (וכמובן שגם בזכות גילי שנהיה אלוף העולם בהרדמות! ) :)
אנחנו מודים, מודים, מודים
וחולים עליך!
גילי, עדי ונויה

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

יקירה שלום רב,

יהונתן שלי היה מתעורר בערך כל שעתיים עד גיל שנתיים וחצי. עניין השינה לא נתן לי מנוח ונורא קיוויתי למצוא הסבר הגיוני לבעיה. יום אחד פשוט חיפשתי באינטרנט מדוע הילד לא ישן לילה שלם .. הייתי נואשת לעזרה לשנות את הרגלי השינה של יהונתן.. וזה מה שהביא אותי להתקשר אלייך ולהתחיל את התהליך, אשר בתחילתו הייתי מאוד סקפטית.. בדיעבד – חבל שלא עשיתי זאת מוקדם יותר….

בפועל, אחרי פגישה אחת ארוכה ויסודית ואחרי היסוסים רבים .. התחלנו בהליך .. זה היה קל ומהיר משציפיתי– השינה השתפרה באופן משמעותי ואחרי יומיים – שלושה בלבד יהונתן שלי ישן לילה שלם מ-20:00 עד 5:30-6:00 בבוקר!!! היום ההתעורויות בלילה התמעטו והתקצרו משמעותית. סוף סוף ישנה לילה שלם, ממש אושר עילאי.

אני רוצה להודות לך מרב על עבודת הקודש שאת עושה, על העזרה שנתת לי גם באמצעות הטלפון הנחיותיך מאוד מאוד עזרו, על התמיכה וההבנה ועל המסירות.

המון הצלחה ושוב תודה רבה על הכל.

ליאת ורנר

חיפה

 

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

הילה ואני מבקרות באם-פטיה לפחות פעם בשבוע, כבר ארבעה חודשים (“איך הזמן רץ…”).

הפעם הראשונה הייתה כשהילה בת שבועיים וחצי. אז עוד חששתי מיציאות מהבית, והכול היה נראה לי מפחיד ומאיים. אחרי הפעם הראשונה לא יכולתי להפסיק להתגעגע למקום שעשה לי כל כך טוב… מקום שכיניתי לא פעם (ולא תמיד בצחוק) “הבית השני שלי”.

בחדר גדול ומקסים ביופיו, עם המון פופים צבעוניים, כריות הנקה וכדורי פיזיו, נפגשות אימהות. אימהות מכל הסוגים שצריכות מקום להיות בו. מקום בו הן יכולות להיפגש, יחד עם תינוקותיהן, ולהרגיש בנוח.

ב”מועדון ארוחת הבוקר” שמתכנס פעם בשבוע למדתי המון. קיבלתי מידע וגיבשתי את עצמי כאמא. למדתי ממרצות אורחות, בעלות מקצועות מגוונים בתחום ההורות והטיפול בתינוקות (תזונה, חינוך, הומאופטיה, יוגה, שינה, הנקה) מאימהות אחרות (שאת חלקן אני שמחה לכנות “חברותיי החדשות”) שמתייעצות זו עם זו בחופשיות ולא חוששות לדבר ולהיפתח, וכמובן ממרב ומיכל, האחיות המקסימות המנהלות את המרכז בחיוך ענקי ומקבל, מומחיות בנושאים של שנת תינוקות, הנקה, היריון ולידה, ותורמות לכולן מניסיונן העשיר בהורות.

למדתי שאני יכולה להיות האמא שאני. בלי לחשוש מביקורת, ממבטים, משיפוטיות.

ואיך אפשר בלי לציין לשבח את הארוחות המדהימות שמכינה לנו מיכל במו ידיה! ארוחות בריאות ומגוונות, שמוגשות בהמון תשומת לב ואהבה… לפחות פעם בשבוע אני יכולה להיות בטוחה שאני אוכלת טוב!!!

בסדנאות לליווי התפתחותי בשיטת צעד ראשון בהנחיית אור מדר למדתי איך לאפשר לתינוקת שלי להתפתח בצורה הטובה ביותר בשבילה. בקבוצה קטנה, של אימהות לילדים באותם גילאים, קיבלתי טיפים מקצועיים, אינפורמציה והמון תרגילים מעולים שמסייעים לתינוקות ללמוד בעצמם איך לשכב על הבטן, להרים גבוה את הראש, להתהפך מהבטן אל הגב ומהגב אל הבטן, ולהתקדם אל עבר זחילה.

קיבלתי גם תשובה לכל שאלה שהייתה לי בנושא של התפתחות תינוקות.

במבט לאחור – מרכז אם-פטיה הפך אותי לאמא הרבה יותר בטוחה בעצמי. לאמא שיודעת שהיא בסדר. לא משנה מה היא מחליטה ומה היא עושה. לאמא שיש לה את מי לשאול.

כאמא טרייה אני יודעת שזה הדבר שהכי הייתי צריכה. מקום שבו ארגיש בטוחה, מקובלת, מקום נעים ונוח שבו מתמלאים תחת קורת גג אחת כל הצרכים שלי ושל התינוקת שלי… מקום שאף פעם לא משדר לי “נגמר הזמן, צריך ללכת הביתה…”

ואני חושבת שכמעט כל אמא שמגיעה לאם-פטיה מרגישה כמוני. עובדה – כולן חוזרות!

שירה דרוקר, אמא של הילה.

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

לכל מאן דבעי

דניאל היא ביתי השלישית בהפרש גדול משתי אחיותיה הגדולות והייתי בטוח שהזמן עושה את שלו וילד בסוף ישן מעצמו לילה שלם

עברה שנה וחצי וזה לא קרה ומאחר ולא רציתנו לחכות עד שתגיע לגיל הנעורים החלטתנו לטפל בבעיה.

לאחר שחרשתי את כל אתרי האינטרנט הגעתי למסקנה שאנחנו עושים הכול נכון אבל חסר פיין טיונינג ובעיקר לווי ותמיכה

פנינו למיכל קיבלנו את הליווי התמיכה והפיין טיונינג ותוך מספר ימים דניאל עברה לישון לילה שלם

ראינו כי טוב ושהגיע השעה לגמול את דניאל מטיטולים פנינו שנית למיכל

ואכן גם כאן התוצאות היו מצוינות  תוך מספר ימים הושלם תהליך הגמילה

לכל המעוניין אשמח לספק פרטים נוספים

052-6002964 יוני אסף

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

 

מרב שלום,

 

כנראה שהיינו צריכים את הלידה של אלון בכדי להחליט סופית שצריך לשנות את הרגלי השינה של גלי (בגיל שנה ושבעה חודשים). זה מה שהביא אותנו להתקשר אלייך ולהתחיל את התהליך, בדיעבד – חבל שלא עשינו זאת מוקדם יותר….

 

בפגישה אחת ארוכה ויסודית הבנו את המצב הנוכחי, מה הבעיות וכיצד נכון לפתור כל אחת ואחת. קבענו ביחד הרגלים חדשים לכל מה שקשור לנושא השינה: סדר הדברים, טקס “הולכים לישון”, הרדמות, טיפול בהתנגדויות, התעורויות בלילה וכיוב’. הכנו את עצמנו בעצתך גם לתסריט של שבועיים מאבק יומיומי הכולל בכי נורא של שעה בכל ערב ויצאנו לדרך.

בפועל, זה היה קל ומהיר משציפינו – זמן ההירדמות התקצר משמעותית כמעט כל יום, הבכי נרגע מהר מאוד והשינה לאורך הלילה השתפרה משמעותית תוך זמן קצר. כבר לאחר שבועיים הגענו למצב של הרדמות כמעט עצמאית לשנת לילה טובה והכי חשוב – לא נראה שגלי סבלה מהתהליך עצמו. התהליך אפילו היטיב עמה ולימד אותה דברים שהיא פשוט לא הכירה… היום, חודשיים+ אחרי, גלי נרדמת כמעט לבד, וההתעורוריות בלילה התמעטו והתקצרו משמעותית.

 

ההנחייה באותה פגישה והתמיכה הטלפונית לאורך התהליך עזרו לנו מאוד הן ברמת ההבנה והידע והן בתמיכה שאנחנו עושים את הדבר הנכון – אין ספק שאלון יזכה לתהליך דומה מוקדם הרבה יותר…

 

המון תודה על כך!

מיכל ואופיר ירון

זכרון יעקב

 

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מיכל היקרה,

רק הורה שלא ישן בלילה יודע באמת כמה את יקרה, כשבזכותך הדברים השתנו. החזרת לנו את החיים והסדר לבית כמו פיה טובה…

לילות קשים ללא שינה, עם הרבה הפרעות, בכי, הרדמות על הידיים ברוב הפעמים ושינה של 10 שעות עם 10 הפסקות ייאשו אותנו וגרמו לנו לפנות אלייך. את הגעת אלינו הביתה, למדת על הקטנטן ועל כל מהלך היום והלילה ומאז- לא הפסקנו לדבר ולהתכתב. גם בזמני ייאוש ורגרסיות (כשהילד כל פעם חלה והתהליך קירטע)כשכמעט זרקנו הכל, את היית שם כדי לתמוך ולעודד ולהראות שעם התעקשות והתמדה- יש מוצא. והנה- הקטנטן, כיום בן 9.5 חודשים נרדם בכוחות עצמו בקלות ובמהירות, וגם באמצע הלילה מתעורר וחוזר לישון כמו גדול.. והכל- בזכותך!

אז תודה רבה ומלאת הערכה, מכל הלב!!

אפרת, בית שאן

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

שהיה תומר, בני, בן 8 חודשים, נהג להתעורר 4-8 פעמים בכל לילה, לדרוש הנקה ואף סירב בסופה לחזור למיטתו.

במאמץ לחזור לחיים נורמליים פניתי אל מרב, ויום לאחר מכן כבר יכולתי להתחיל בתכנית. התכנית לא היתה קלה, עברו עליי ועל תומר חודשיים מאומצים, שבהם הוא למד לישון בעצמו, לחזור בעצמו למצב שינה אם התעורר, להרגיע את עצמו ולשלוט בחוויית הלילה שלו. אני למדתי לסמוך עליו, לזהות מתי נחוצה תמיכתי, ואיך להתערב בצורה שבה כמעט איני מעורבת בניהול שלו את שנתו ואת התנהגותו.
היו אלה חודשיים לא קלים והיו ספקות רבים לגבי היכולת של תומר אמנם להגיע לשינה סדירה. במהלך תקופה זו מרב היתה כתובת קבועה וזמינה לשאלות, להבהרת המצב, להבנה של העובר על תומר, להטחת ספקות וביטויי יאוש, לנסיונות שונים להקל ולשנות תוך כדי תנועה. היא עמדה בכך בכבוד, באומץ (לא קל לספוג האשמות של אם מרוטה מעייפות, שכבר לא מאמינה שמשהו ישתפר) ועקבה מקרוב, בעניין ובאכפתיות אחר כל שינוי.
היום תומר ישן רצוף 12 שעות, קם שמח ומלא אנרגיות, ישן היטב גם ביום, וניכר מתפקודו ומהטמפרמנט שלו, שאינו סובל מחוסר שינה או מקושי אחר.
התודה הגדולה שלי מופנית למרב, על עצם הצעת התכנית, על האמון בתומר ובי, על היותה סלע איתן בתהליך מפותל, על תשובות מאירות עיניים ועל כך שגם תומר וגם אני נחלצנו מעייפות כרונית ושינה לא סדירה, ללילות שלווים ורגועים.
מאחלת לך, מרב, שתעזרי כך לעוד הרבה תינוקות ואמהות. בהצלחה!

נטע דמתי

 

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

הי מיכל

לפני כשלושה שבועות שוחחנו בטלפון. התייעצתי איתך בנוגע לבתי שהייתה ערה באופן קבוע כשעתיים באמצע הלילה. העניין הזה נמשך כמה חודשים.
סיפרתי לך על הלילה הראשון בו החלטתי להוציא אותה ללול בסלון.
את חיזקת את החלטתי שחשבתי שהיא מוטעית (וזה היה בהמשך ליועצת השינה שהייתי אצלה וגם חשבה כך ואמרה לי לא להתייחס ליקיצות הללו – מה שגרם רק החמרה בעניין ותסכול מתמשך שלנו, ההורים וכמובן – יקיצה של אחיה גם).

מיכל, את העלית לראשונה את הסברה שאולי הרווח שלה הוא מכך שהיא מעירה את אחיה וכן המלצת להמשיך ולהוציא אותה ללול. כנראה שצדקת (עד כמה שזה עדיין תמוה בעניניי שלתינוקת בת כמה חודשים יש את הבינה לכך). ואכן כך היה. במשך כ-10 ימים, מיד כשהייתה מתעוררת והרעש היה כבר בלתי סביר, הוצאתי אותה לסלון ושם הייתה ממשיכה להרעיש ולפעמים גם לבכות. לא ניגשתי אליה ולא התייחסתי. יש לי הרגשה שהא הבינה שזה מעין “עונש” ושנמאס לנו כבר. לאחר כ-10 ימים ראיתי שזמני העירות שלה שם הולכים ומתקצרים והחלטתי לא להוציאה מהמיטה. בלילה הראשון היא שוב התעוררה ל-20 דקות בערך, אבל הייתה שקטה יחסית ולבסוף נרדמה. מאז – טפו טפו טפו וכולי תקווה עצומה שמרפי או שדים אחרים לא שומעים אותי – הילדה ישנה כל הלילה (למעט אם לא מצליחה למצוא את המוצץ ואז אני שמה לה אותו ביד והיא נרדמת מיד שזה זניח עבורי).
מיכל, את הצלת אותי!!! מדובר היה בבעיה שנמשכה כמעט 4 חודשים. אני הייתי בהלם מכמה עקבית היא הייתה ביקיצות הממושכות האלה כל לילה במשך שעתיים! כל זה כמובן לא נגמר רק בשעתיים, כי גם אחיה היה מתעורר וער לזמן מה עוד לאחר שהייתה נרדמת.
אין לי מילים להודות לך על העצה היקרה מפז שנתת לי. כולי תקווה שאכן נמצא הפתרון והשבוע האחרון שהיה מעולה יהיה סימן לשבועות הבאים.
כמו כן, במידה ותתקלי בבעיה דומה בייעוצים, תוכלי להציע את הפתרון הזה שעבד בשבילנו.
מיכל, את באמת עזרת מעל ומעבר. קודם כל, חיזקת את האינסטינקט האמהי שלי ואת הבטחון העצמי שמה שאני חושבת לנכון – אכן נכון. וכמובן, השיפור בלילות הקרין על הכל – על מצב הרוח שלי ושל בעלי, על היומיום שהוא רגוע וסבלני יותר, את יכולה לטפוח לעצמך על השכם. את נדירה ומיוחדת!
וממש עומדות לי דמעות כשאני כותבת את זה. הלוואי הלוואי ובאמת נמצא הפתרון והשבוע הזה הוא לא אפיזודה חולפת.
אמליץ עלייך לכל מי שרק יצטרך.
תודה לך מעומק הלב!
איילת :)

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

התינוקת שבתמונה ישנה טוב כמו תינוקת :) אבל זה אחרי.

לפני שפגשנו את מרב לא הבנו את משמעות המושג “ישן כמו תינוק” ולא היינו מגיעים למה שנראה בתמונה בלי העזרה של מרב, שהביאה אותנו מלילות של 7-8 התעוררויות לאוכל ועירות של שעה ויותר לפנות בוקר בשעות הכי קשות שלנו- אל לילות בלי התעוררויות, בלי קימה לאוכל, אל הרדמות עצמאית במיטה בלי בכי ובלי בעיה. עם הרבה הבנה ותמיכה ממך מרב, עם הרבה הכוונה אל מה שנכון לכולנו, הגענו אל לילות שלווים שהרבה הורים רק חולמים עליהם.
אז תודה רבה על שעזרת לנו באחד הדברים שהכי חשובים כשמגדלים תינוקות- עזרת לנו לחזור לישון.
סיון  ושי ממן

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מיכל יקרה,

 

איפה להתחיל? אולי באנרגיות הטובות שהבאת איתך כשנכנסת אלינו הביתה לראשונה. מן רוגע ושלווה כזאת מדבקת, שכבר גרמה לנו להרגיש שאנחנו בידיים טובות. ובהמשך, ההתעניינות הכנה שלך בהתקדמות של התהליך, וההתעקשות שלך לשמוע את הפרטים הקטנים כדי לקבל את התמונה השלמה, והכל בנעימות ובסבלנות שגרמו לכל שיחה איתך להיות מן סוג של תרפיה.

עופרי למדה להירדם בכוחות עצמה, בלי תסכולים ובלי הצורך בנו כחפץ מעבר אנושי, והמשמעות של זה היא הרבה מעבר לשעות שינה עבורנו. רצינו בשבילה שתוכל ללכת לישון בנעימים, שתוכל לקבל את העייפות, לחבק אותה ולהירדם איתה, שלא יהיה לה כל כך קשה עם זה כל ערב מחדש.

אבל היתה חשובה לנו גם הדרך, ומכאן מגיעה תחושת הסיפוק – בכך שבזכות התהליך שרקחת לנו- נתנו לה את הכלים להירדם בכוחות עצמה, ולימדנו אותה הרגלי שינה בריאים שילוו אותה הלאה. מדהים שזה קרה בזמן כל כך קצר!

בזכות הייעוץ, שעת ה’הכנה לשינה’ הפכה לשעה כיפית עם טקס שינה שהיינו רוצים גם לעצמנו, ובכלל – המפגש איתך גרם לנו להבין דבר או שניים גם על הרגלי השינה שלנו, שזה לא פחות חשוב!

אז המון המון תודה – על שעזרת לנו להיות הורים מודעים יותר, על הליווי הצמוד (ועל שהתקשרת כשאני שכחתי), על השמחה הכנה כשהיו חדשות טובות, ועל מי שאת! פשוט מקסימה!

וכמובן, תודה בשם עופרי, היא היתה מודה לך בעצמה, אבל היא…ישנה

מכל הלב,

סיון וגדי

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

למרב היקרה,

הגענו אליך עייפים ותשושים לאחר לילות ללא שינה. לאחר שיחת מוטיבציה והכוונה שלך יצאנו לדרך הארוכה.

התחלנו את התהליך עם ילד בן שלושה חודשים אשר לא מסוגל להרדים את עצמו. לאט לאט למדנו להבין אחד את שני. עברנו מהרדמה על הידים כאשר עומרי בוכה ללא הפסק, לכך ששמים את עומרי במיטה בחדרו והוא מניח ראש שם לעצמו מוצץ בפה ונירדם.

הדרך הייתה קשה ולפעמים פקפקנו האם אנחנו עושים את הדבר הנכון, אבל הודות לתמיכתך והדבקות בתהליך אותו לימדת אותנו נחלנו הצלחה.

לאורך כול הדרך היית איתנו בקשר טלפוני ותמכת לא רק בתהליך לימוד ההרדמה העצמי, אלא גם בכול הקשיים שהורים טריים עוברים בעזרת הרבה סבלנות ומילה טובה.

אנו מודים לך על האוזן הקשבת, הסבלנות עם אינספור השאלות שהמטרנו עליך ובעיקר על המיקצועיות שבזכותה קיבלנו שליטה על החיים ויכולת להבין את שפת הזאטוטים.

תודה,

שביט הד ועומרי צור.

 

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מיכל

את שינית לנו את החיים!!
יש לנו יום ולילה ברורים, הילדים ישנים משמונה עד שמונה קמים לאכול בקבוק פעם אחת בלילה כל אחד…(גם זה יצטרך להפסק כנראה לקראת הגמילה) ישנים בצהריים בין שעתיים לשלוש. הולכים לישון במיטות שלהם בלי בכי בכלל (לפעמים נרדמים מיד ולפעמים מפטפטים ביניהם עוד כמה זמן). הקטע הוא שזה מעבר לשינה עצמה (ולכוחות המחודשים שלילה טוב או שנ”צ טובה נותנים לנו) זה נתן לי לראות את החינוך כולו באור אחר. אני המבוגר האחראי אני המדריכה… והגישה הזו נותנת לי את היכולת ללמד ולחנך אותם ולהוביל אותם במסע החיים! הבנתי שאני לא צריכה לפחד משינוי, שאני יכולה להתמודד איתם בכל מצב. כמובן שעדיין יש קשיים, והם עדיין קטנים… אבל – החיים שלנו אחרים לגמרי!!!

אני מרגישה שאני לא ממש מצליחה להביע במילים את השינוי העצום שהשגנו בזכותך, ואת הכרת התודה העמוקה שלנו!!!

בקיצור המון תודה

בהערכה עצומה

מיה

נ.ב. -
אני שומרת לעצמי את הזכות לפנות אליך לקבל עצות כשאתחיל את הגמילה…

ושוב:
ת – ו – ד – ה (אין בולד וגודל פונט 100 בפייסבוק)

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

שלום מרב,אנחנו בסדר,שלי ישנה טוב סה”כ, לפעמים נרדמת אחרי מעט קיטורים, אבל בדר”כ אין לה טענות כלל.תודה רבה על היעוץ, עזרת לי מאד, ונתת לי פרספקטיבה חדשה לגבי גידול התינוק.

אורית

 

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מתוך פורום תאומים ושלישיות:

מכתב אישי וגלוי למיכל איתם עמרניו

 

התלבטתי אם להתקשר או לכתוב לך ישירות - והחלטתי שבטח הסיפור שלי מצוי בעוד כמה בתים, אז אני יכולה בעלות פוסט אחד גם לעודד אחרים וגם לפרגן למי שמגיע לה ב-א-מ-ת.
הלילה האחרון היה הלילה השני ברציפות והשני ב13 החודשים+שבוע האחרונים בו הבנות שלי (שתיהן!) ישנו רצוף מהשעה 19:30 בערב ועד06:00 בבוקר. יותר מדהים מזה היא העובדה שאני ישנתי רצוף מהשעה שהחלטתי ללכת לישון ועד 06:00 בבוקר. (קישטא מרפי! לא לקרוא…)
עד כאן מהמם - אבל לא יוצא דופן. יש מספיק בתים שעברו ייעוץ שינה מוצלח ובסופו ישנו לילות רצופים.
הסיפור שלנו מתחיל בגיל 8 חודשים כשקראנו למיכל אחרי שתי אכזבות מיועצות שינה אחרות. במהלך השבועות הראשונים חווינו התקדמות ורגרסיה ועוד התקדמות ועוד רגרסיה ושיניים וחום ווירוס הקאות ושלשולים ועוד ועוד - עד שנמאס לי. אחרי פחות מ5 שבועות של מימוש התוכנית של מיכל, פרשתי. כלומר -נתקענו במקום שאליו הגענו ואני התקשתי להתמיד ולהתקדם כי תמיד היתה סיבה למה לא לעשות את זה.במהלך ארבעת החודשים הבאים, המצב שלנו היה סטטי: הרדמה כשאני בתוך החדר (בדר“כ ללא מגע פיזי, לפעמים עם ליטופים במיטות),הנקה בשעה 23:00, הנקה נוספת בשעה 02:00 והנקת בוקר בשעה 06:00. כמובן שהן לא התעוררו ממש ביחד כך שהייתי מניקה בלילה טוב“רק” 4 פעמים. לפעמים יותר. לפעמים באמצע היו התעוררויות למוצץ, לליטוף, להרגעה, לבדוק שאמא קיימת.
לפני חודש וקצת פתאום המרווחים התקצרו, פתאום היו קצת יותר התעוררויות סתם בשביל תשומת-לב ואז כשהבנות הגיעו לגיל שנה התחלתי להרהר בשאלה האם הן באמת רעבות בלילה. הרהרתי לעצמי במשך כמה שבועות, ואז עשינו ניסוי: לתת בקבוק במקום ההנקה. גמעו חצי בקבוק - והקיאו אותו (כן, כן, באמצע הלילה, במיטה - ממש תענוג…). כך היה שלושה לילות. ואז נפל לי האסימון שהן באמת לא צריכות את האוכל הזה בלילה.
לפני משהו כמו שבוע וחצי החלטתי שאין יותר אוכל בלילה. לקח 3 לילות בדיוק עד שהתעוררו רק פעם אחת בלילה, ועוד 3 לילות להפסיק גם את זה.

אתמול התעוררתי בהלם. היום כבר התעוררתי עם חיוך גדול. כבר שכחתי מה זה לישון בלילה…

ולך מיכל, חשוב לי להגיד שיותר מכמה שה“שיטה” שלך טובה, את מהממת. היכולת שלך להגיד את מה שאת חושבת (שהיה כ“כ הרבה פעמים הפוך ממה שאני חשבתי או ממה שאני רציתי לשמוע) ועדיין להישאר חביבה ונעימה - היא מדהימה . העובדה שיכולתי להתקשר להתייעץ והרגשתי תמיד בנוח לעשות את זה, היא לא מובנת מאליה…
למרות שלקח הרבה יותר מ5 שבועות להגיע עד הלום - ידעתי כל הזמן מה אני עושה בסדר ומה לא בסדר. את אמרת לי כ“כ הרבה פעמים שזה עניין של בשלות והחלטה שלי - וצדקת. ברגע שהחלטתי שהבשילו התנאים - כך היה. בשבוע אחד עשיתי צעד-צעד את כל מה שלימדת אותי וזכיתי ל100% הצלחה!
למדתי ממך הרבה. גם בענייני שינת תינוקות ובעיקר בענייני אמהות וגבולות ואסרטיביות. השיעור הזה היה חשוב לי ואני אקח אותו הלאה לתחומים נוספים - אני בטוחה.

אני מקווה שזה שאני מתרברבת פה על הלילות האחרונים לא יתנקם בי, ושהלילה לא נחווה רגרסיה או עוד שן או משהו, אבל גם אם כן - אני יודעת איך להתמודד עם זה. ובעיקר אני יודעת שהבנות שלי מסוגלות לישון לילה שלם. הן הוכיחו לי את זה ואני מאמינה בהן.

תודה מכל הלב
א.

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מנצלת את הבמה להגיד המון תודה למרב שפשוט החזירה לנו את השפיות לחיים.

אחרי יותר מחודשיים של תינוק, שאז היה בן 10 חודשים, שמתעורר 7-8 פעמים בלילה ומתקשה לחזור ולהרדם (וזה אחרי שלפני זה ישן לא רע בכלל), אחרי ששנינו הסתובבנו כמו זומבים וששינה של שלוש שעות רצוף (של אחד מאיתנו) היתה נראית כמן גן עדן התיאשנו והתיעצנו עם מרב.

אחרי פחות משבוע עברנו להתעוררות או שתיים בלילה. אחרי פחות מחודש לילה שלם של עשר שעות בלי התעוררות (או יותר נכון עם התעוררויות שהוא מצליח להרדים בהן את עצמו).

קצת התלבטנו כי עם הילדה הגדולה התיעצנו עם מישהי שממש לא התאימה לנו בגישה ובסוף הסתדרנו לבד עם ההיגיון שלנו. איתו זה לא עבד. כל מה שניסינו רק החמיר את המצב.

עכשיו אנחנו לא מבינים למה חיכינו כל כך הרבה…

בקיצור, כי יצא קצת ארוך, פשוט רציתי להגיד תודה, על לילות של שינה, על ערבים שקטים (כבר לא צריך ללכת לישון בשמונה וחצי כדי לצבור קצת שעות שינה), על בקרים שפויים. תודה.

 

מיכל

 

 

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

שלום לכל אלו שסובלים מבעיות שינה,

לא מזמן גם אנחנו עברנו תקופה קשה (עדין יש התעוררויות בלילה, אבל לפחות הולכים לישון בזמן ולבד !!!!!!),
והכל תודות למיכל מהפורום.
איך?
פרסמתי הודעה עם בקשת עזרה…
מיכל שלחה לי מסר …
התקשרתי וקיבלתי את כל העזרה, התמיכה והכל.

מאז, שמעתי בהצעתה של מיכל והבעיה תוך שבוע נפתרה.

אז………….

שוב המון המון תודה
וחג שמח,
הלה רוני והילדים הישנים.

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מעיין ישנה איתנו כבר 3 שנים כשבשנה האחרונה זה הפך לבעייתי משהו (אבא סובל מבעיטות, ואמא שקשה לה לשחרר). אז אחרי לחץ מכל בני המשפחה מסביב המבטים המוזרים שאני מקבלת כששומעים על איפה היא ישנה ורגשות האשמה מול הגבר תפוס הגב וטרוט העיניים החלטנו לעשות מעשה ואז באת לעשות עלנו סטאג’ בייעוץ שינה. ושיכנעת אותנו שאנחנו לא נגרום לה לסבל נוראי ויש סיכוי שאפילו נעשה משהו טוב בשבילה. והתמודדת עם אבא חרדתי באומץ לב, ואפילו הצלחת להרגיע אותו, ולהכניס לו לראש את העובדה החשובה שאפשר ורצוי וחשוב לתת לילד להתמודד עם תסכול.

 

ואחרי יום שלם באיקאה וסופשבוע של פינוי ומעבר חדרים, הרכבות ונקיונות עמד חדר עם מיטה. ומהרגע שהיא היתה שם, הילדה פשוט עברה לישון שם. בלי שום בעייה, להפך – בשמחה וגאווה. וביומיים הראשונים היא התעוררה 3 פעמים בלילה ביקשה לחזור ולא נשברתי. וגם היא לא. ואתמול, אחרי שדיווחתי לך על השינה הנפרדת ועל כך שעכשיו אני צריכה לאזור אומץ ולא להרדים אותה כשאני שוכבת לידה, אלא יושבת לצידה. החלטתי שזה הרגע ואחרי רבע שעה היא עצמה עיניים, בלי בכי ובלי כלום. ונרדמה. אז אני קצת באבל כי היא התינוקת שלי, וקשה לי נורא לשחרר אותה. אבל זה היה צריך לקרות.”

ענת ואיל

 

 

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מתוך פורום תאומים ושלישיות – תפוז
מיכל, אני רוצה להודות לך ! אמנם אנחנו באמצע התהליך אבל אני כבר מרגישה שיפור ממשי :
היקיצה ב-3:45 הפכה ליקיצה ב-4:45 ומאחר והשעון הבוקר היה מכוון ל-5:00, בני אפילו שכב בשקט עד 5:00 ורק אז, כאשר המנורה נדלקה, הוא נעמד ואכן הוצאתי אותו. כך אמשיך ואני מקווה לדחיית היקיצה לפחות ל-5:30. בניגוד לשיטה הקודמת לפיה יועצת השינה אמרה שחובה שיחזור לישון בבוקר למינימום חצי שעה כדי שיהיה שינוי וזה פשוט לא עבד וניסיתי חודשים על גבי חודשים וזה היה כרוך בכ”כ הרבה מאבקי כוח ובכי וכעס הדדי וכו’ – השיטה שאת הצעת הרבה הרבה יותר ידידותית ונעימה. לא האמנו שכ”כ מהר זה יעבוד והצורה נעימה גם מבחינתו.  ואין לנו דיי מילים להודות לך!!

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

 

מיכל,

הנדון: מכתב תודה

אנחנו בסופו של תהליך שנמשך כחמישה שבועות וכבר כמה לילות שאנחנו ישנים…… ממש ישנים, בלי לקום למוצץ, לבקבוק או בלי שום סיבה.

לא האמנו שנזכה להגיע ליום בו נישן 7 ו- 8 שעות רצופות, אבל הנה זה קרה… והרבה מזה בזכותך. בזכות זה שנתת בידינו את הכלים הדרושים והשרית עלינו ביטחון שאנחנו מסוגלים להנחיל לילדנו הרגלי שינה בריאים וטובים.

זה לא היה קל, היו ימים קשים והיו ימים יותר טובים, אבל כמו שכתבתי לך באחד המיילים (והיו רבים כאלה) “יום עסל יום בסל“.

אנחנו בסוף התהליך, הרבה יותר רגועים, ערניים ובטוחים בעצמנו וביכולתנו לשנות לילדנו הרגלים ועל זה אנו מודים לך מאוד.

אז תודה שהחזרת לחיינו את השפיות, את הרוגע והכי חשוב את שעות השינה.

תודה!!!

תמיר, יסמין,

ניצן ויהלי דרור

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מתוך פורום תאומים ושלישיות בתפוז:

לא פעם היו פה שרשורים לגבי בעיות שינה אצל תינוקות ובפרט כשמדובר בתאומים. ואני ובעלי היינו אבודים ומסוכסכים לאור מאבקי השינה שלנו עם הקטנים היום כמעט בני שנה. אני שלכאורה יודעת הכל ובעיקר מה טוב לילדיי לא ידעתי איך אני גורמת להם לישון, ומעבר לזה היו מתעוררים חמש פעמים בלילה כל אחד. בקיצור סיוטטטטטטטט……

פניתי למיכל איתם עמרני שנמצאת כאן רבות בפורום ועונה במרץ לכל עיניין וסוגיה ובפרט בנושא שינה קבענו פגישה וזו נתנה לנו את משנתה (המילה הזו באה בדיוק במקום). מיכל אישה נעימה הסבירה בצורה ברורה ותחליטית מה עושים והשרתה עלינו ביטחון בשקט שלה עם הבטחה שבסיומו של תהליך הילדים ילכו לישון ויקומו רק בבוקר ( אני הרמתי גבה אבל הייתי מוכנה לנסות הכל).

היום בסיום התהליך לאחר התקשרות בת חמישה שבועות אני יכולה לומר שמיכל שינתה את חיינו. הערבים נעשו רגועים יותר הילדים נרדמים תוך דקות במיטות מבלי להרים, לנדנד, לערסל, לשיר ועוד כהנה וכהנה בעיות שסבלנו מהם הילדים הולכים לישון ומאפשרים לנו להתפנות לערב לטפל בעינייני הבית השוטפים. הילדים הולכים לישון בשבע בערב וקמים בשש בבוקר (טוב, אחד משכים בחמש).

אני מודה לך מיכל. החודשיים האחרונים היו שיעור לחיים אני יכולה להסיק מן התהליך שעברנו ובזכותך שאם אני יוליך את ילדי בביטחון הם יסמכו עליי שאני יודעת את הדרך ובעיקר מה טוב בשבילם.

נשיקות וחיבוק חם. Mum43…

 

 

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

מיכל היקרה במשך עשרה חודשים לא היו לנו חיים. כל ערב היה יותר קשה מזה שקדם לו ותהליך ההשכבה לשינת לילה היו סיוט מתמשך שלא לדבר על לילות ללא שינה בקו שבין חדר השינה לחדר של הילדים , בזכותך, היום חודש אחרי תחילת התהליך אנחנו נהנים מערבים שקטים ולילות רצופי שינה

אבישי ואריאל חוגגים בדיוק היום 11חודשים ואנחנו חוגגים את הצלחת השיטה שלך.

מודים לך כל יום על שהגעת אלינו וממליצים בחום.

תודה רבה ונשיקות איילה ושחר חסון

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

שלום לכולם,לקח לי קצת זמן אבל הגעתי לזה.אני אמא לתאומים בני שנה ו- 4 וילדה בת 5. גם עם הגדולה וגם עם הקטנים היו לי בעיות שינה.החלטתי להעזר ביועצת שנה שהגעתי אליה דרך הפורם, מיכל איתם עמרני המדהימה!!!מרגע שמיכל הגיע אלינו הדברים החלו להשתנות. תחילה ההדרכה , הלוויי, האוזן קשב, הזמינות שלה אלינו היו נפלאים , מקצועיים ואמפתיים. מעבר לזה, הכלים שמיכל לימדה אותנו, עד היום … טפו טפו טפו עוזרים לנו, גם כאשר הילדים יוצאים קצת מהשיגרה (טיול, מחלה או סתם בלי סיבה) לי יש את הכלים להחזיר אותם. המצב בהרדמות אצלנו כיום הוא שמיים וארץ ממה שהייתי צריכה לחוות עם הגדולה ובטח ובטח לאחר שהקטנים נולדו. אז אני מנצלת את הפורום הזה, גם לשלום למיכל המון המון תודה על ההההה כככככוווווולללללל. את מדהימה, מיוחדת, מקצועית ואני מודה לך מכל הלב שנכנסת לחיינו. חושבת עלייך בכל הרדמות !!וגם ממליצה בחום לכל אחת או לכל משפחה שנמצאת במצב של “מלחמות ערב” הייתי שם כמה שנים, ובעזרת ובתמיכתה של מיכל, זה מאחורי.שוב המון המון תודה לך מיכל.

 אתי

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

ההחלטה הכי טובה שעשיתי היתה להתייעץ עם מיכל כשעלמה היתה “רק” בת חמישה שבועות. למרות שכולם אמרו שתינוקות לא ישנים, היתה לי הרגשה שאפשר גם אחרת. אין ספק שמיכל היתה הבן אדם הנכון בזמן הנכון. ממצב של קפיצות אינסופיות על הכדור ותהליך הירדמות של שעתיים לפעמים כולל בכי הגענו להירדמות שקטה עם מוצץ, בלי התערבות שלנו כמעט. ועוד היד נטויה … :-)

נעמה- חיפה

 

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

 

צור קשר

 

מרכז אם-פטיה | הגליל 38 חיפה | מרב: 052-2797794 מיכל: 050-4549822
צרו איתנו קשר

[contact-form-7 404 "Not Found"]