סיוטי לילה – יש מה לעשות איתם

סיוטים אלה הם בפירוש חלומות רעים וכאשר הילד כבר מדבר הוא יספר לנו עליהם. הוא יתעורר מבוהל ויגיב לנסיונות שלנו, ההורים, להרגיע אותו – הוא יהיה ער וקשוב לסביבה. בד”כ יתקשה להרדם בחזרה (בניגוד לביעות). זוהי תופעה מוכרת ונפוצה אף היא. הסיוטים בד”כ מופיעים בגילאי שלוש עד חמש אלו הם גילאים בהם הדימיון והמציאות הרבה פעמים מתערבבים.
תגובת ההורים צריכה להיות פורפוציונלית לסיוט ומרגיעה. לתת לילד כוחות להתמודדות ולהבטיח לו שאצלנו בבית אין מפלצות/חייזרים/אריות וכו’. אם יש צורך לישון על ידו כמה לילות – ניתן בהחלט לעשות זאת, אך בהדרגה לחזור לחדר שלכם, כדי לא ליצור תלות. אין צורך לדבר על החלומות הרעים במשך היום – כדי לא ליצור קרקע פוריה לסיוט הבא….
אם הסיוטים חוזרים ונשנים בהחלט יש מקום לבירור מעמיק יותר עם איש מקצוע.
פתרונות נוספים להתמודדות עם חלומות רעים:

♠לשים פנס ולתת לילד להדליק אותו כרצונו לגירוש המפלצות/אריות/דרקונים
♠שים ליד הראש מחברת עם עפרון. כל פעם שהילד מתעורר מחלום רע אתה אומר לו לצייר אותו. אפשר אם זה מתאים לילד, אחרי שהוא צייר את החלום הרע לקמט את הדף ולזרוק אותו.
♠לפני השינה לעשות וודו (קצת הגזמתי, כן) למפלצות/דרקונים/אריות. לנסות ולסלק אותם – למשל לקחת שפריצר מים של עציצים כזה ולשים בו נוזל סודי שקנית בחנות מיוחדת במקום מיוחד ויש שם נוזל מיוחד נגד אריות מפחידים, ולרסס בכל החדר.
♠ אם זה ילד שמשתף פעולה, לנסות לדבר עם הילד, ולהכנס קצת לעולם הדימיוני שלו במשך היום, ולראות איך הוא חובר לאריות/דרקונים/מפלצות וביחד הם מצילים את העולם מהרשעים. ז”א לא לדסקס את החלום אלא להכניס לו חלומות אחרים לראש….

♠ להקריא ספרים במהלך היום או אחר הצהריים המתמודדים עם פחדים. כמו “פחדרון בארון”; “טרופותי” ועוד

אז…. לילה טוב וחלומות פז….

 

רוצים לשמוע עוד? אנחנו פה לכל שאלה!!

מרב 052-2797794

מיכל 050-4549822

מרכז אם-פטיה | הגליל 38 חיפה | מרב: 052-2797794 מיכל: 050-4549822
צרו איתנו קשר

[contact-form-7 404 "Not Found"]