ללדת מבפנים – קורס הכנה ללידה בחיפה

מה זה בכלל ללדת מבפנים 

 
WOW באיזה עידן אנחנו חיים?!?!?! אוטוסטרדת המידע, כפי שקראו לזה פעם, היא כבר מזמן כביש מזדחל. אנחנו מוצפים כמו שהמוח האנושי לא היה מוצף מעולם.

אם אנחנו רק רוצים, נוכל לדעת על הלידה הכל, בישיבה מול המחשב ו/או מול ה VOD נוכל לדעת על הלידה והשלבים השונים שלה, איך מתמודדים עם צירים, מה להגיד לרופא (ומה לא), למה אסור זירוז (למה, באמת?), נוכל לקרוא אלפי, אם לא עשרות אלפי, סיפורי לידה, טובים יותר וטובים פחות, ועוד ועוד.
וזה לא הכל.

אח”כ נצא לסופר ונפגוש את השכנה של אמא שלי, שכשהיא רואה שאני בהריון תספר לי על חווית הלידה המזעזעת/המעולה , או שתספר, חלילה, על כל הדברים המפחידים……

 וככה אני, מדריכת ההכנה ללידה של ללדת מבפנים, פוגשת את הזוגות שבאים אלי לקורס.

 שיטת ללדת מבפנים (birthing from within) מסתכלת על כל המידע הזה, ושואלת אותך שאלות על עצמך. כאשה, כיולדת, כבת זוג, כמטופלת, כאדם, כאמא. שיטת ללדת מבפנים רוצה לעזור לך למצוא את הידע הפנימי שיש בך – על הלידה, וגם על הדרכים שלך להתמודדויות שונות. כי במהלך הלידה ההתמודדות עם הכאב היא המפורסמת ביותר (וכמובן שנעסוק גם בזה), אבל במסע הזה, של הלידה, יש עוד כ”כ הרבה התמודדויות ודברים שאנחנו עומדים מולם. ללדת מבפנים בא להכין גם להתמודדויות האלו. כי כל מה שיסופר על לידות באמצעי המדיה השונים, וע”י הקרובים אלייך, או הדברים ששמעת במהלך חייך כל אלה לא יודעים לספר לך  על עצמך בלידה. לכן, קורס ההכנה ללידה בשיטת ללדת מבפנים הוא מסע. מסע של הרבה ידע וחוויות, המודרך ע”י מדריכה מנוסה.

 המדריכה יכולה להראות לך את הפרח היפה שאת פוגשת בדרך, או לספר על העליה הגדולה בה אנו מטפסות, להסביר עליהם, להזכיר לנשום בעליה, או להסביר לך כיצד למתן את צעדייך בדרך המפרכת (ואת כל זה אני עושה, ועוד). אבל המדריכה לא תוכל להריח את הפרח במקומך, ואינה יודעת מתי את צריכה לעצור כדי לקחת עוד נשימה. התפקיד שלי, כמדריכה הוא לאפשר את כל אלה, ללמד אותך להקשיב לעצמך, ללמד את המלווה שלך בלידה כיצד להקשיב לך, ולעצמו, כאבא בחדר לידה, וללמד אותך כיצד עושים את כל זה. ועוד הרבה דברים.

 קורס הכנה ללידה באם-פטיה עושה את כל זה ועוד. הכנה לידה אינה הכנה טובה בלי להתכונן לרגע שאחרי.במהלך הקורס נדבר הרבה על ההורות הראשונית וגם, כמובן, מפגש אחד ייוחד רק לאחרי: הנקה על כל הביטיה, שינה, הרגעה, אמבטיה ראשונה ועוד ועוד.


רוצים לשמוע עוד? אנחנו פה לכל שאלה!!

מיכל 050-4549822


מרכז אם-פטיה | הגליל 38 חיפה | מרב: 052-2797794 מיכל: 050-4549822
צרו איתנו קשר

[contact-form-7 404 "Not Found"]