מעבר למיטת מעבר

 מתי הזמן הנכון להעביר למיטת מעבר או למיטת נוער?
יש 3 אפשרויות נפוצות
א. הילד גדל והגיע לגיל שנתיים. אנו ממליצות לנסות ולדחות את המעבר לזמן שהכי נוח לכם, ולא כי הוא הגיע לגיל שנתיים בהכרח. אפשר להשיר ילד במיטת תינוק גם עד גיל 3, אם זה נוח לכולם והילד/ה אוהב את מיטתו.
ב. הילד מנסה לקפוץ מהמיטה שלו. שמענו על לא מעט ילדים שמנסים את זה. זה כמובן מפחיד ומצריך פעולה מידית מאיתנו ההורים. מיטת מעבר בהחלט יכולה להיות הפתרון, או הורדת המעקה, ופתיחת צד אחד של מיטת התינוק.
ג. הגעת אח או אחות חדשה, הזקוקים לתינוק. במקרה כזה ההמלצה שלנו היא לקנות את המיטה החדשה ולהסביר שעכשיו תהיה המיהט הזו מיועדת לתינוק החדש. לתת זמן ביניים שבו היא מתרגלת למיטה החדשה בלי שום קשר לבוא האחות החדשה. המטרה היא לא ליצור מצב שבו האח החדש “לקוח” את המיטה שלו. אלא, לכבוד הלידה של האחות החדשה קונים לך מיטה של ילדים גדולים יותר, כי כשהיא תגיע, אחרי שתסיים לישון בעריסה, זו תהיה המיטה שלה.


ועכשיו כמה טיפים איך עושים את זה בצורה חלקה ונעימה לכולם:
1. דברו על זה. להסביר ולדבר על זה. לא לחפור יותר מדי (כי ילדים לא אוהבים חפירות), אבל להגיד: “אנחנו נקנה לך מיטה חדשה וגדולה” (אם כבר ראיתם אחת כזו אצל חברים להגיד לה כמו של….) “היא תעמוד פה” (ולהראות איפה). ילדים לא תמיד מבינים את מה שאנחנו אומרים, ומתארים לעצמם דברים שונים לגמרי ולכן חשוב התאור המדויק של הדברים.

2. נסו לשתף אותם בבחירת המיטה, אם זה אפשרי, או בבחירת מצעים, או כרית, או קישוט. משהו שיסמן להם את הטריטוריה שלהם.

3.  אל תגידו: “זה מיטה של גדולים”. _____ היא כבר ילדה גדולה וכו’ וכו’. קודם כל ילדים מרגישים שזה בשביל “למרוח” אותם ולרכך אותם למשהו שאתם חושבים שיהיה להם קשה. וגם זה לפעמים מבליט כ”כ את ההבדלים והקושי שיש לילד עד שזה עושה את העבודה ההפוכה ממה שההורים רצו. כאשר הם קמים בבוקר לאחר שישנו במיטה החדשה כמובן שניתן להגיד “הנה ________ הילד הגדול שלי שישן במיטה של גדולים” כי זה דיבור על עובדה ממשית, ולא על משהו שהוא צריך עכשיו לעמוד בו – כאילו היה מבחן, או לשכנע אותו שהוא מסוגל.

4. לילדים בעלי הרגלי שינה טובים. שישנים לילות שלמים כבר זמן רב.  ביום המעבר למיטה לא לתת להם לישון צהריים, או שנת צהריים מוקדמת, שיגיעו למיטה החדשה עייפים – כך שלא תהיה להם בעיה להירדם בה, וכשיקומו בבוקר – ירגישו גדולים וחשובים.


5. והטיפ החמישי – והחשוב מכולם – מצוין שעושים הכנות, לומדים ומתכוננים. אבל אל תפחדו מהילדים ומהמעבר. ככל שנפחד יותר מתגובות ילדינו, ככה הם יפחדו יותר מהצל של עצמם. כי אם אמא ואבא פוחדים – אז מי הם, הקטנים, שיהיה להם כוחות להתמודד. היו בטוחים בעצמכם (אחרי שהשקעתם מחשבה, והתייעצתם ולמדתם) שעל כל מכשול תתגברו. ככה גם הם ידעו שהם יכולים להתגבר על כל קושי.

 

רוצים לשמוע עוד? אנחנו פה לכל שאלה!!

מרב 052-2797794

מיכל 050-4549822

מרכז אם-פטיה | הגליל 38 חיפה | מרב: 052-2797794 מיכל: 050-4549822
צרו איתנו קשר

[contact-form-7 404 "Not Found"]